Jak zmienić dpi w zdjęciu

Witam serdecznie

Otóż dostałem sie na studia i teraz muszę wysłać takie oto zdjęcie elektroniczne :

Lecz nie wiem jak przerobić zdjęcie które kiedyś wykonałem u fotografa i czy w ogóle jest to możliwe… oto parametry tego zdjęcia:

69fbad0136c1485am.jpg

Proszę o informacje jak i jakim programem mogę to zrobić.

Pozdrawiam

http://www.instalki.pl/programy/downloa … esizer.php

http://www.fizykon.org/foto/Pfc_obrobka … _zdjec.htm

Twoje zdjęcie po zmianie rozdzielczości z 72 dpi na 300 dpi będzie miało fizyczne wymiary 2x2,5 cm, a więc nic nie musisz z nim robić, spokojnie wysyłaj. A gdyby kiedyś trzeba było coś zmienić, to chyba każdy edytor grafiki ma w opcjach “rozmiar obrazka” możliwość jego zmiany. Są dwa sposoby zmiany rozmiarów: z zachowaniem obecnej rozdzielczości (wtedy rozmiar pliku ulegnie zmianie) i z jej zmianą, czyli zmniejszenie obrazka powoduje wzrost rozdzielczości.

A mógłbym prosić o informacje jak zmienić rozdzielczość w programie VSO Image Resizer 2.0.1.7

PS. Aha i czy możliwe by było zrobienia tego w photoshopie?? Jeśli tak to gdzie ustawić wszystkie rzeczy

PS2. Zmieniłem to w photoshopie tylko nie wiem czy wszystko jest ok … oto screen:

58cf34f795c3daa1m.jpg

zdjęcie jest dobre;

zmiany rozmiarów i rozdzielczości w agielskiej wersji photoshopa: image/resize/image size (obrazek/zmień (lub zmiana rozmiaru)/rozmiar obrazka), w oknie będzie rozmiar dokumentu (można sobie wybrać jednostki - piksele, mm itd.), gdy przy “resample image” nie ma ‘ptaszka’, to zmiany wymiarów powodują zmianę rozdzielczości, nasz obrazek ma ciągle taką samą wielkość pliku i można później znowu zmienić mu rozmiar bez zmiany jakości;

gdy “resample image” jest zaznaczone, to np. przy zmniejszaniu obrazka rozdzielczość zostaje bez zmian, jest on resamplowany, wielkość pliku maleje - takiego obrazka nie można potem powiększyć bez utraty jakości

opcja “constrain proportions” zachowuje proporcje, po jej wyłączeniu da się zmienić jeden wymiar obrazka bez zmiany drugiej, czyli np. przy stałej szerokości zmieniamy wysokość