Jak zmienić dzwonek w androidzie?

Jak zmienić dzwonek w androidzie 2.3.6 ?

Trzeba pobrać specialną aplikacje z google play ?

Na karcie SD bądź w pamięci telefonu (o ile masz) tworzysz folder "Media"a w nim “Notifications” (dzwonek SMS) “Ringtone” (dzwonek połączeń) “Others” (inne dźwięki) wrzucasz do nich dzwonki i ustawiasz.

Dzwonek SMS zmieniasz z poziomu ustawień skrzynki odbiorczej.

Można też pobrać aplikację np. Zedge bądź inną.

Polecam lekturę

http://wiki.android.com.pl/index.php?title=FAQ:Android

Otwierasz muzykę z menadżera plików czy odtwarzacza MP3 - przycisk opcje / ustaw Jako / Dzwonek połączenia. Nie trzeba tworzyć żadnych specjalnych katalogów, każdą muzykę możesz ustawić jako dzwonek.

w ustawieniach masz

Tak, ma. Niestety w ustawieniach wybierze dzwonek z tych fabrycznych od producenta, bez wgranych plików muzycznych.

Sytuacja zmieni się, jeżeli wrzuci się pliki do odpowiednich katalogów, następnie zresetuje się telefon lub odmontuje i zamontuje kartę SD. Tytuły pojawią się na liście dzwonków w ustawieniach telefonu.

Przydatna opcja, jeżeli korzysta się z innego odtwarzacza (bez opcji umożliwiającej ustawienia utworu jako dzwonek połączenia) zamiast tego systemowego.

Ale moment - w Android 2.3 jest inaczej niż 2.2? Ja w 2.2 mogę obojętnie jaki plik dźwiękowy ustawić jako dzwonek, może być nawet w głównym katalogu na SD.

W 2.3 tak nie ma, plik albo musi być w odpowiednim katalogu, albo dzwonek połączenia ustawiasz z poziomu odtwarzacza (z sms/powiadomienia tak się nie da), nawet aplikacje ustawiają katalogi.

W przypadku Xperia P “ringotne” nie działało. Dopiero jak napisałem w liczbie mnogiej “ringtones” to poszło :slight_smile:

A teraz podobne pytanie

Jak zrobic żeby odtwarzacz muzyki też widział te pliki muzyczne bo nie widzi tych w foldrze ringtones.

Musisz je wrzucić do folderu Music.

U mnie odtwarzacz muzyki widział wszystkie utwory na karcie SD.

W przypadku Go clevera też działa dopiero jak sie zmieni folderowi na liczbę mnogą, i bez żadnego restartu.Dzieki