Jak zmienić format video z 16:9 na 4:3?

Witam!

Mam takie problem - ściągnąłem plik z video ze skoków narciarskich. Plik jest w 16:9 i jest rozjechany - tak jakby spłaszczony, szerokość jest za duża to wysokości. Kiedy w VLC Playerze dałem na 4:3 było ok, ale jak mam zrobić żeby trwale zmienić format pliku na 4:3? Chodzi mi o to, żeby “zwężyć” video. Czyli żeby zamiast np. 720x416 było 600x416. Jak to zrobić?

Napisz jaki to plik (chodzi mi o kodek np. xvid, flv itd) to znajdziemy rozwiązanie. Plik trzeba po prostu przekonwertować. Podaj rodzaj pliku wideo a ja postaram się dobrać najprostsze narzędzie.

Konwerter http://www.dobreprogramy.pl/FormatFacto … 13295.html , przeciągasz ściągnięty film do środkowego okienka programu,wyświetli Ci się od razu do jakiego formatu przekonwertować,zaznaczasz np że do AVI,bierzesz ustawienia i tam masz po lewej takie coś jak “aspekt” i zaznaczasz 4:3,reszta niech będzie bez zmian i dajesz ok i ok.Później tylko lewy górny róg wybierasz ‘zadanie’ zacznij konwersję.

EDIT: i Rozdzielczość też możesz naturalnie zmienić,ale najpierw spróbuj tylko dać na 4:3

marian11 , to jest XVID.

Nie wiem czemu nie udaje się FormatFactory przekonwertować tak jak chce. Jak daje aspekt 4:3 to nic się nie zmienia.

To jest jeszcze dobre narzędzie. Spora możliwość ustawień i łatwy w obsłudze:

Any Video Converter

A to jest program, który obsługuje chyba najwięcej formatów video. Jest bardzo dobry, ale po angielsku, ale też możesz spróbować:

Super

Ok, ale co mogę zrobić żeby zmienić wymiary video?

Tak powinno wyglądać:

a6287f2f4b978332med.png

A tak wygląda:

df9605dcf3f3a4aamed.png

Zobacz:

virtualdub-przerobki-t90663.html

Przekonwertuj darmowym SUPER©. Program bardzo prosty w obsłudze