Jak zmienić hasło dostępu do sieci wifi?

Witam, mam problem , ponieważ typ , który mieszka koło mnie podpierdziela mi neta , bo wczoraj chciał się do mnie podłączyć do wifi , bo coś tam mu się stało z jego netem.Ok, przejdźmy do rzeczy.Chcę zmienić hasło do dostępu WiFi.Mój router to jakiś specjalny od Netii (nie znam modelu).

Czy jest możliwość zmiany tego hasła, ponieważ nie chcę , żebym miał wolniejszego neta.

Kiedy wchodzę w Sieć to są 3 komputery, a powinny być dwa.

Mój PC i jeden laptop, a jest trzeci.Ten trzeci to jego laptop.

Jest jakaś możliwość wywalenia go z mojego WiFi i zmiena hasła, żebym tylko ja i laptop mógł korzystać ?

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Start->Uruchom->cmd->wpisz “ipconfig”

Wyświetli Ci się Twoje ip, maska podsieci i brama domyśla.

Brama domyśla to adres twojego routera. Wpisz go w pasku adresu w przeglądarce internetowej i zaloguj się do strony konfiguracyjnej routera.

Domyśle passy to:

user

user

lub:

admin

admin

i w ustawieniach WiFi zmień hasło dostępu :wink:

Powodzenia!

Niestety, ale nie mam czegoś] takiego jak zmień hasło :frowning:

Jest tylko opcja pokazania hasła, ale zmiany go już nie.

Dodane 24.08.2012 (Pt) 8:33

Niestety, ale nie mam czegoś] takiego jak zmień hasło :frowning:

Jest tylko opcja pokazania hasła, ale zmiany go już nie.

Zaloguj się na user i hasło user po zalogowaniu pod działem Strona główna masz link Sieć bezprzewodowa kliknij to i tam można zmienić ustawienia WIFI w tym hasło dostępu (w dziale bezpieczeństwo ).

Tak, dopiero zauważyłem.Hasło zmieniłem, ale teraz nie mogę się połączyć na laptopie, pisze “System windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią NETIASPOT- …”

Co robić ?

Wejdź w połączenie sieciowe na laptopie i tam też zmień hasło - przecież w systemie masz cały czas poprzednie hasło.

Fakt, już z netem mi się połączyło , ale jest kolejny problem.

Jak włączyłem przeglądarke to wyskoczyło “NETIASPOT Security Access Denied This computer is not allowed to surf the WAN.Please contact your ADMIN.”

Chyba pochrzaniłem coś…

EDIT;Naprawiłem, zablokowałem połączeniu mu.

Dzięki all za pomoc

Proponuję reset routera do ustawień fabrycznych i ponowna zmiana hasła :lol:

Opcja resetu urządzenia jest zapewne w kategorii “zaawansowane”, nie wiem dokładnie bo nie posiadam routera z neti :roll:

Tak w ogóle to zrób filtrowanie MAC adresów lub IP i wywal całą pulę oprócz swoich komputerów.

Grzebałeś coś z ustawieniem właśnie MAC adresów kart sieciowych? Być może dostawca nie rozpoznaje MAC adresu komputera, spróbuj sklonować MAC adress (w ustawieniach routera) tym drugim komputerem.

W przeglądarce wpisz adres DNS rutera(poszukaj go np. W pudełku od rutera) na stronie która ci ise pojawi wpisz nazwę i hasło jaka admin poszukaj ustawień rutera
Powodzenia!