Jak zmienić hasło w kompie- ochrona przed włamaniem?

Ehh:

a to tak bezpiecznie podawać na forum swoje ip configuracje? xD

A co to ma za znaczenie? Przecież to jest ip wewnętrzne sieci. Tylko ty na nie możesz wejść. 

a mogę ci przesłać na pw? Bo ja jestem przezorna xD

 

Zależy, czy kolega włączył dostęp administracyjny zdalny.

 

To nie ma znaczenia, to jest tzw. IP prywatny: będzie w formacie 192.168.x.x (np. 192.168.1.254).

koleżanka :stuck_out_tongue: Nie wiem czy włączone mam to

 

"

Kirin42, dnia 26 Lut 2014 - 16:53, napisał: snapback.png

 

To nie ma znaczenia, to jest tzw. IP prywatny: będzie w formacie 192.168.x.x (np. 192.168.1.254)." czyli że to bezpiecznie tak tu podawać?

 

“Znajomy” to chyba rodzaj męski? Nie śmiem przecież posądzać Cię o włączenie dostępu administracyjnego na routerze od strony internetu.

 

a w sensie że mówiłeś nie do mnie tylko do Kamatori tak? Drugiej części zdania nie do końca rozumiem ale chyba chodzi ci o włamywanie xD

Bachusowi chodziło o osobę która ci ten dostęp zdalny mogła włączyć (chodzi o tego informatyka który ustawiał ci to hasło). Nazwał go ‘kolegą’. 

Podchodzac do sprawy z drugiej strony - co to za dziwne zachowania komputera zauważyłaś?

ja na przykład mam zabezpieczone hasłem ustawienia antywirusa wraz z jego świtą co by mi moi roztargnieni użytkownicy nic nie wprowadzili po cichu.

no więc doszliśmy do wniosku, że to nie hasło do routera jest, natomiast co do dziwnych zachowań… bo to nowy komputer na poprzednim wiem że miałam hakera xD No i np. jedną z oznak było że zaczęłam oglądać serial na dailymotion, 1,5 odcinka szło normalnie a potem jakość obrazu zaczęła przeskakiwać sama na gorszą i tak co chwila. Potem nowy komputer fajnie ładnie ale np. jak pisałam w wordpadzie i zapisywałam to potem otwieram tego nie ma. Albo robiłam screen zapisałam a potem jest pusty obraz i tak parę razy. Po za tym brałam udział w konkursie i przyszła wiadomość że wygrałam bon na 50zł do sklepu, zostawiłam wiadomość nieotawrtą bo musiałam wyłaczyć komputer, wchodzę ja potem a jej w ogóle nie ma. Jak powiedziałam znajomemu zmienił to hasło. Parę dni było ok a dziś włączam dailymotion i znowu się zmienia jakość obrazu… lol

Zmień znajomego od komputerów - albo totalnie nie wie, co mówi, albo to on jest tym “hakerem”.

czemu nie wie co mówi? wyjaśnij? on hakerem? O.O co ty? … a w ogóle żeb y się włamać na komputer to co trzeba wiedzieć/zrobić? zawsze mnie to zastanawiało i skąd on mógłby akurat być hakerem znać coś tam do moje kompa żeby mi się włamać? jak się zabezpieczać?

 

w ogóle miałam z poprzedniego kompa na ten przenoszone dokumenty ale odsyfiane z ewentualnych wirusów, może ten haker się przeniósł?

Zacznij od: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/402063-analiza-i-dezynfekcja-zestaw-narz%C4%99dzi-nieingerencyjnych/#p3059741

Dzięki temu dasz nam punkt odniesienia.

aha mam OTL ZROBIĆ?

 

PS.po za tym pobierałam ten otl jakiś czas temu i zniknął nie ma, a na poprzednim kompie tez tak było

 

ps. ten informatyk mówił mi, że jak masz hakera na kompie to coś tam widać po jakieś partycji dysku że nie ma dostępu czy coś. Tzn. coś takie tłumaczył. Albo jak mówiłam że założyłam konto na STEAM i za parę minut od założenia nie mogłam się logować potem wyszło że ktoś zabrał konto, to on mówił, że tak może być że nie musi być na moim kompie haker tylko tak o może zabrać, ale żeby tak w kilkanaście minut od założenia konta?

 

raport otl

http://www.wklej.org/id/1284096/

http://www.wklej.org/id/1284098/

Informatyk ci źle powiedział. 

Zła rada z tym AV, bo z dużym prawdopobieństwem usunie przyczynę - warto by wiedzieć, co tam siedzi i do czego tak pośpieszcznie kolega zmieniał hasło…

Tylko że koleżanka ma już Avasta + Comodo z tego co mi pisała na PW… Więc już raczej tego ‘nie ma’. 

miałam hakera, bo brałam udział w konkursie i podałam telefon mojej mamy na swoje nazwisko w razie wygranej, bo sama nie mam chwilowo i potem ktoś dzwoni do mamy i pyta o mnie “co pani robi w wolnym czasie”. Mam antywirus i zaporę ale zmienia się ta rozdzielczość w dailymotion i w ogóle to co opisywałam. A wtedy jak mówiłam pierwszy odcinek było wszystko dobrze z rozdzielczością a już drugi zaczęło być źle i potem ciągle było. To czemu pierwszy był normalnie? Tak by od razu było źle a to po czasie dopiero. I teraz znowu to się dzieje

 

Nie rozumiem - do mnie też czasem dzwonią i chcą sprzedać garnki, majtki i też próbują różnych NLP - ale co to ma do komputera?