Jak zmienić hasło w kompie- ochrona przed włamaniem?

Dziwne rzeczy się dzieją na moim kompie niedawno był znajomy i zmieniał jakieś hasło kazał mi zapisać je na kartce i je zmienił, to jest hasło chroniące przed włamaniem, ale wtedy komputer był podłaczony do sieci i tak myślę że jeśli ktoś kto się włamał mógł akurat być podłączony i widzieć całą procedurę zmieniana hasła i nowe (bo po chwili spokoju znowu się dziwne rzeczy dzieją), chyba lepiej je zmienić po chwilowym odłaczeniu od internetu dobrze myślę? Ktoś mi powie jak je zmienić? PS. Ale to nie jest chyba te hasło że ty jak włączasz komputer się do niego logujesz tylko chroniące przed włamaniem

 

PS. Mam windows 7

Jakieś hasło? Hasło do czego, systemu, poczty, gadu, fejsa?

Nie wiem dokładnie co to za hasło bo znajomy je zmieniał ale to nie jest hasło do poczty czy fejsa, takie internetowe, i chyba nie to co się logujesz bo loguję się bez hasła, to jest coś w systemie tam

Może do Wifi? Zapytaj się znajomego jakie hasło zmieniał…

wifi to ja raczej nie mam, teraz nie mogę go zapytać dlatego piszę na forum :stuck_out_tongue:

Moja wyobraźnia nie ogarnia więcej, co to “hasło chroniące przed włamaniem”.

sama nie wiem jak mu powiedziałam o sprawie to coś grzebał w kompie i kazał mi wymyślić hasło i je wpisał…

Gdzie je wpisał - kojarzysz okienko? Może konfiguracja routera? (tego pudełka co daje internet)?

Zapewne zmieniał ci hasło administratora w systemie. 

kurde mol nie przyglądałam się tak dobrze jak on tam wchodził, gdzie to jest nie wiem :confused:

 

Kamatori pytanie- a będę jak będę włączać komputer się musiała logować? Nie chcę

 

I jeszcze coś sprawdziłabym czy to na pewno to hasło jeśli stare gdzieś będzsie pisać, żeby tak się dało żebym ja sprawdziła stare czy to te co mam na kartce

 

PS. Tak włączam tak jak mówisz i u znajomego to chyba inaczej wyglądało, może to samo hasło ale inny sposób zmieniania

 

PS. bachus- router? Słyszałam ale nie wiem co to ja nie mam żadnego pudełka xD

Nie, nie będziesz musiała się logować. Hasło administratora jest potrzebne jakbyś chciała instalować jakiś program czy coś, nie jest wymagane do logowania. 

jak wchodzę tam gdzie Kamatori mówisz to pisze utwórz hasło ale nie ma opcji zmień hasło, bo mówisz że trzeba podać stare

 

potrzebne do instalacji programów? ale instalując jakieś tam programy takie zwykłe będę musiała za każdym razem podawać hasło? czy o co z tym chodzi

Jeśli zmieniał ci hasło administratora to: tak. Za każdą instalacją nowego oprogramowania będziesz musiała podawać to hasło. 

mam dostępne jedno z moim imieniem i administrator, ale ostatnio instalowałam programy sobie i żadnego hasła nie trzeba było xD

To zobacz czy hasło na koncie ‘administrator’ da się zmienić. (jeśli tak to poprosi cię o wpisanie starego hasła którym może być właśnie to zapisane na kartce) 

tak to u mnie wygląda

 

http://prntscr.com/2w0r2a

 

“To zobacz czy hasło na koncie ‘administrator’ da się zmienić.” nie widzę nigdzie opcji zmień

A to drugie konto “administrator” o którym wspomniałaś? Daj screena. 

o tym mówiłam pisze “Daria Administrator”

okej. to ja już w sumie nie wiem o jakie hasło może chodzić. 

wpisałam w przeglądarkę, wyskoczyło "Przekroczono limit czasu połączenia