Jak zmienić ikonę pliku .exe?

Witam

Jak mogę zmienić ikonkę pliku .exe ? Próbowałem zrobić to już programami różnymi. Ale nic … ??

P.S jeszcze banalne pytanie - jak zmienić ikonę kosza :smiley: ?? zawsze zapominam jak to się robi :smiley:

EDIT: zapomniałem - użyłem szukajki - ale nie działała… cały czas puste okno miałem :expressionless:

Użyj programu pozwalającego na edycję zasobów Win32. Na przykład ResHackera albo XN Resource Editora

Tą na Pulpicie? W Panel Sterowania -> Ekran -> Pulpit -> Dostosuj. Ikony folderu/ów Recycled (Recycler w Win 9x) w drzewku Eksploratora Windows - podmieniając ścieżki do ikon w kluczu

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}\DefaultIcon

OK kosz zmieniłem :D:D

Ale nadal mam pewien plik .exe i nic. Żaden program nie chce go ruszyć.

To nietypowy plik :smiley:

EDIT:

dla nadal szukających: znalazłem program :slight_smile: Restorator 2007 PL :smiley: zmienia pliki exe :slight_smile: jak tylko chcę

Aaa… :slight_smile: Jeśli to nie jest 32-bitowy plik zawierający nagłówek (magiczną liczbę) typu PE to programy, które podałem nie dadzą rady. Podobnie w przypadku gdy exek jest skompresowany (UPX-em czy czymś takim). W tym pierwszym przypadku musisz poszukać innego narzędzia (niestety ja żadnego nie kojarzę) w tym drugim - spróbować najpierw rozpakować ten plik. Co wcale nie musi być łatwe :).