Jak zmienić ikonkę strony

Witam. Jak zmienić ikonę strony (chodzi o ikonkę na zakładce) albo się jej pozbyć? Zrobiłem domenę na dot.tk i mnie denerwuje zielona ikonka z jakimiś białymi znaczkami i chce ją zmienić albo się jej pozbyć.

Sekcja HEAD dokumentu

favicon.ico - adres do ikony

W którym folderze na serwerze mogę znaleźć tą ikonkę? Mam na serwerze phpbb3.

Musisz ją zrobić samemu i podać do niej adres.

Ale ten kod

wkleić tylko do pliku index.php do sekcji head?

tak. naturalnie musisz też wgrać ikonkę (favicon.ico). ja robię np w .png i na serwerze zmienam rozszerzenie na .ico.

w na google wpisz: favicon generator (jeśli nie umiesz jej wykonać sa).

Zdaje się że można zrobić

lub

i też powinno działać. Nie wiem jak w nowszych IE będzie, wcześniej trzeba było dawać tylko ico - ale powinno być ok.

ikony stron www nie muszą być koniecznie z rozszerzeniem .ico, tak jak ra-v zauważył ikony mogą mieć inne rozszerzenia, co daje nam możliwość np. uzyskania animowanej ikony (w przypadku pliku gif).

Czyli zamieścić tą ikonkę na serwerze i do pliku index.php wpisać ten kod w sekcji HEAD? Tylko do jakiego folderu na serwerze mam tą ikonkę zamieścić?

obojętnie do jakiego folderu na serwerze wrzucisz, ważne jest, aby później podać prawidłową ścieżkę położenia tego pliku.

Czyli np. plik nazwa.ico wrzucasz na swój serwer do folderu o nazwie gfx, wówczas w sekcji HEAD umieszczasz taki kod:

będzie analogicznie w zależności jak nazwiesz plik i w jakim folderze go umieścisz :wink: oczywiście ścieżka ta w sekcji head jest w stosunku do położenia twojego pliku index.php, najłatwiej będzie jak plik z ikoną wrzucisz w ten sam podfolder gdzie znajduje się index.php, wtedy kod umieszczasz mniej-więcej taki:

Dziękuje bardzo. Za chwilę przetestuję.