Jak zmienić Internet przewodowy z kablówki w bezprzewodowy


(Qwaq1) #1

Proszę Was o pomoc

Mam internet w kablówce w UPC i korzystam z modemu Thomson TCM410. Podłączony jestem z tym modemem za pomocą kabla sieciowego i to jest irytujące bo ciągle muszę ciągnąc ten kabel za laptopem. Chciałbym podłączyć do tego modemu router bezprzewodowy do wyjścia USB modemu aby mógł spokojnie korzystać z internetu poprzez Bluetooth w moim kompie. Oczywiście UPC oferuje modem z komunikacja bezprzewodową ale co miesiąc kasuje dodatkową słoną opłatę (20 zł) za możliwośc korzystania za takiego modemu.

Czy można samemu podłaczyć przejściówkę (router bezprzewodowy) przez USB do tego modemu UPC aby można było korzystać z internetu bez kabla.

Jakie urządzenie powinienem kupić i podłaczyć aby uniezależnić się od chorych cen dostawcy z kablówki za bezprzewodowy modem w mieszkaniu.

Dzięki za pomoc


(neo10) #2

Jasne że można ;] tylko nie przez bluetooth tylko przez wifi ;] ten sprzęt wifi od upc się totalnie nie opłaca...

Ja używam w upc tego routera:

http://www.allegro.pl/item334407801_hit ... 1g_54.html

podłacza się po prostu do niego kable sieciowym ten modem od upc i póżniej bardzo prosta konfiguracja i gotowe mamy sieć wifi ;D

Ewentualnie są też zestawy z kartą wifi usb.. http://www.allegro.pl/item336151210_rou ... c_wwa.html ale jak masz w miarę nowszego laptopa to karte wifi ma raczej wmontowaną ;]


(Qwaq1) #3

Dzięki za podpowiedź,

Mam wifi w moim laptopie więc jasne że przez wifi. :slight_smile:

:slight_smile:


(jimasek) #4

może takie coś:

http://allegro.pl/item331303200_tp_link ... _5dbi.html

pozdrawiam