Jak zmienić ip internetu?

Chce zmienić IP komputera i internetu.

Resetowałem router

1/ co daje zmiana adresu IP komputera? Jaki jest tego cel?
2/ odpowiedz na drugą część pytania - jakie masz urządzenia od dostawcy internetu tj. czy poza tym routerem tplink masz coś jeszcze.

1 polubienie

Tak jak pisałem zostałem zablokowany na IP internetu i komputera.

Nie wiem nie znam się na tym jak to wygląda może będę wiedział?

Nie do końca rozumiem - wydaje mi się, że będzie trzeba wyjść z pokoju. Dostawca internetu doprowadza do domu/mieszkania przewód (np. gruby antenowy, albo cienki internetowy). Daje też (najczęściej) jakieś urządzenie - coś, co ma zasilacz (modem, albo router). Co więc jest podłączone do tego kabla?
Masz router tplink, który restartowałeś. Od czego idą do niego przewody?

Hmm może dlatego że mam internet radiowy, jeden na pewno idzie na dach jeden do komputera i jeden do takiego urządzenia, tylko nie wiem to chyba nie jest to od dostawcy

Czyli na chwilę odłącz zasilacz od ‘tego takiego’ urządzenia i wtedy sprawdź, czy zmienił się IP.

Zależy na ile ustawione jest dhcp lease. Kilka chwil może nie wystarczyć. Natomiast tak jak sugeruje @NorbiOlek można spróbować zmienić MAC adres routera.

W takim przypadku nie da rady zmienić IP, ponieważ masz strukturę sieci NAT. Jeśli już mógłbyś zmienić jedynie IP prywatne, a to nie rozwiąże twojego problemu. Jedyne co to udostępnienie internetu z innego żródła np. z telefonu przez funkcję: udostępnianie internetu.

Przykładowa obrazek przedstawiający sieć NAT:

Dostawcy internetu w większości sytuacji bardzo dbają o to, żeby zbyt często i zbyt długo klient nie utrzymywał tego samego IP WANowego - głównie z racji tego, że oferują dodatkowo płatną usługę stałego adresu IP. Sytuację może właśnie komplikować np. sieć radiowa, gdzie stosowane są dodatkowe NATy, które nie wpływają na zewnętrzne IP. Inna sprawa, że zmiana MAC od strony WAN na urządzeniach dostawcy rzadko jest możliwa zarówno technicznie (brak tej opcji w urządzeniu/wyłączony do niej dostęp), jak i zwyczajnie dostawca identyfikuje klienta właśnie po adresie MAC WAN, gdzie zmiana uniemożliwi dostęp do internetu (autoryzację urządzenia).

1 polubienie

To wszystko zmienia…
Przy takim internecie zazwyczaj nie konfiguruje się dynamicznego IP, więc adres nie zmieni się po restarcie czy zmianie MAC routera. Poza tym Multimedia nie oferuje łączy radiowych więc radzę dokładniej sprawdzić z kim masz podpisaną umowę.

Czyli pozostaje jedno: podpiąć się przez smartfona i próbować zdjąć bana.

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.