Jak zmienić jakość dźwięku w Xp

Witam chciałem się spytać czy istnieje jakiś prosty sposób na zmianę Ilości Hz w win xp.

Ja się w ogóle nie znam na xp i chciałem przestawić koledze na lepszą jakość ponieważ charczy mu mikrofon a wiem że to nie wina mikrofonu bo mam ten sam tylko że na viście mam ustawione na 2-kanałowe, 16-bitowe, 96000Hz a na Xp nie wiem jak to ustawić.

Z góry dziękuje

Można to zrobić w systemowym rejestratorze dźwięku, start->rozrywka. Mam teraz Win 7, ale z tego co pamiętam rejestrator w Xp tam się właśnie znajduje.

kolega powiedział że nie ma czegoś takiego jak “Rozrywka” w starcie więc jednak nie to.

A może jednak. Start>wszystkie programy>Akcesoria> Rozrywka. Ale czy tam coś poprawisz ? :wink: .

Jeśli chodzi o jakość nagrywania to tak, nie wiem dokładnie co autor ma na myśl pisząc charczy. Czy charczy przy nagrywaniu czy rozmawianiu przez skype etc. A jeśli chodzi generalnie o to, że mikrofon stwarza mankamenty nawet jeśli się z niego nie korzysta to myślę że to po prostu kwestia karty dźwiękowej.

Generalnie istnieje sposób na poprawienie wydajność sprzętowej. Wystarczy w zaawansowanych opcjach dla mikrofonu zaznaczyć : zwiększ wydajność mikrofonu.

Chodzi o to ze są nieraz takie piski np podczas rozmowy przez skype i wiem że jak ja to przestawiłem u siebie to ja już takich problemów nie miałem. Ja mam zintegrowaną kartę dźwiękową i on też (oba realteki).

Edit.

Powiedział że nie może kilknąć na zaawansowane bo jest takie szare (on jest zalogowany jako admin jakby co)

odsuń mikrofon od głośników i będzie bez pisków

najprościej będzie wyłączyć żeby co on powie nie szło przez głośniki a jak to wyłączyć to ci inni powiedzą

Te"piski" podczas rozmowy n.p. przez Skype to efekt niewyciszonego mikrofonu na “odtwarzaniu”. Mikrofon odbiera dźwięk z głośników, ponownie puszcza go w tor audio. Robi to wielokrotnie(powstaje t.z.w. pętla) i efektem tego są piski. Głośność główna>Mikrofon-wycisz, i nie powinno to występować.