Jak zmienić język w windows XP?

Witam. Mam problem zainstalowałem przed chwilą windowsa XP i na początku było po angielsku i dalej jest po angielsku a chciałbym zmienić na polski. Powie mi ktoś jak to zrobić??

Legalnie nie jest to możliwe. Podobno tylko wersje preinstalowane na np. laptopach miały możliwość wyboru wersji językowej przy pierwszym uruchomieniu

AHa czyli muszę mieć polską wersję windowsa. Czyli jak mam instalacje po polsku to windowsa tez bede mial po polsku??

Z mojego doświadczenia wynika że tak; choć czasami mogą być tak pogmatwane wersje że instalator po ENG a sam system już PL… ale normalnie instalator mama mamy w takim języku jak system.

AHa ok czyli muszę załatwić windowsa PL

Co tu wszyscy sobie uroili z tą nielegalnością? Licencja zabrania jedynie “modyfikacji”, a nie ma nic o zmianie języka. Czyli korzystanie z takich programów jak nLite czy zmiana motywów też jest niezgodna. Natomiast przepisy dopuszczają modyfikowanie na własny użytek.

Inna sprawa to, że w XP nie została przewidziana możliwość zmiany języka, wersje zlokalizowane tworzone są oddzielnie (pliki systemowe są przetłumaczone). Zmiana języka mogłaby naruszyć stabilność systemu. Dopiero w Viście i 7 przewidziano taką opcję.

W Windows XP można zmienić język klawiatury i opcje regionalne w Panelu Sterowania. A wersja anglojęzyczna Windowsa (jeśli to taka) zazwyczaj jest lepsza - szybciej ukazują się aktualizacje, większa stabilność, mniej problemów z niektórymi programami (które nie wiedzieć czemu źle znoszą inne wersje językowe Windowsa).

Ani jeden przedmówca nie ma racji.

W Windows XP można zmienić język, pod warunkiem, że mamy jako bazę właśnie Windows XP Professional w angielskiej (US) wersji językowej.

Zmiany języka dokonuje się przez instalację MUI (Multilingual User Interface). MUI dostępne jest dla kilkudziesięciu języków (w tym dla języka polskiego).

Wymyślono to na potrzeby korporacji międzynarodowych, w których pracownicy są wielojęzyczni, dla ułatwienia im pracy oraz dla ułatwienia pracy administratorom.

Pakietów językowych na jednym komputerze może być zainstalowane wiele (nawet wszystkie) i każdy użytkownik może wybrać swój język interfejsu użytkownika oraz preferencje narodowe.

Jest tylko jedna prawda (po części).

Jeśli nie jesteś użytkownikiem korporacyjnym, dla którego korporacja nie zakupiła pakietu **MUI dla Windows XP Professiona (MUI for Windows XP Professional)**l, to choć możesz go zdobyć w sieci, to nie możesz go zainstalować legalnie, choć działać będzie.

To kupując go nie zapytałeś w sklepie jaka to wersja językowa?

Coś mi tu pachnie niezbyt legalną wersją pobraną z sieci.

Autora wątku proszę o wyjaśnienie sprawy na PW, do tego czasu temat zamykam.

Dodane 11.08.2010 (Śr) 21:40

Po wyjaśnieniach na PW temat otwieram.

No to trudno będę musiał kupić Windowsa w polskiej wersji. Dzięki za pomoc.