Jak zmienić kartę graficzna z zintegrowanej na dedykowana

Witam
Mam zamiar kupić kartę graficzna
Nvidia geforce GT710 2GB
Karta graficzna ma służyć do przeglądania różnych portali społecznościowych i do gier najwyżej takich jak minecraft
I mam takie pytanie bo teraz posiadam zintegrowana kartę graficzna Intel G41 express i jak włożę do komputera nowa kartę to odrazu zmieni mi na GT710 czy dalej będzie włączony ten intel g41?
Trochę czytałem i niektórzy mówili ze trzeba wyłączyć w biosie zintegrowaną a jeszcze inni ze pobrać panel sterowania nvidia i tam zmienić na GT710 więc mam nadzieje ze się dowiem co trzeba dokładnie zrobić bo już sam nie wiem.
Specyfikacje komputera
Płyta główna- ASRock G41M-VS3
Procesor- Wymieniam na intel core 2 quad q6600 albo q9550
Pamięć ram- 4gb 1333mhz
Zasilacz- kupuje silentum PC elementum 450w

Gt 710 nie służy do grania tylko do wyświetlania obrazu. By zacząć używać dedykowanej karty graficznej trzeba zainstalować jej sterownik i podpiąć do niej kabel od monitora.

Prosze cię, nie kupuj tego badziewia

Jaki masz budżet?

A może zróbmy odwrotnie, wyrzuć komputer i kup nowy. :slight_smile:

Nie kupujesz karty i procesora, wystawiasz natomiast płytę, procek i RAm obecny na allegro.

Za to co miałeś wydać+to co dostaniesz kupujesz, nawet uzywane, mobo z Athlonem 200Ge.

Dlaczego?
Procesor jest 2x wydajniejszy od Twoich Quadów, to samo o zintegrowanej grafice można powiedzieć też 710 zjada 2x. Dodatkowo jest to nowsza platforma, którą od biedy coś zmodernizujesz, i w pzreciwieństwie do Quada, na Athlonie wyciągniesz stabilną 100fps w CSGO! Koszt procka/płyty/ram powinien w 500/550 zł się zamknać przy odrobinie szczęścia.

O “ryzyku zgonu z wieku” juz nawet nie wspominam.

No do 300zł na samą kartę
Jak pisałem wcześniej komputer nie ma służyć do gier takich jak Fortnite albo CS GO tylko do przeglądania portali społecznościowych i w grę minecraft bym najwyżej pograł a minecraft dużo nie wymaga na komputerze co teraz mam z ta badziewna i zintegrowana grafika i z 4gb ramu mam 50-90 klatek

To kup rx550 i wtedy z quadem ma to jakiś sens.

To może GT730 albo GT1030
Lub HD5770 i jakiś lepszy procesor taki jak Quad Q9400 lub Q9650?

730 i 1030 to też bardziej do wyświetlania obrazu. RX 550 około 200zł idzie dostać. Gt 1030 jest sporo słabsze a też chyba koło 200 kosztuje.

Nie kupuj takich kart, to już bomba.
Q9650 jest lepsze, tylko… jak widzę ceny od ~150 zł, to cholera nie widzę sensu zakupu.
Kupić można np.Q8200 zamaist core DUO do biurowego, ale wydawanie 150 zł za 10 letni procek, który (z dzisiejszej perspektywy) nie różni sie praktycznie niczym od tych najtańszych 8xxx?

W takim budżecie mozna już te nieszczęsne Athlony dorwać. Tak więc pomyśl poważnie, czy jest sens “na chama” z 775 siedzieć. Ewentualnie nawet weź, tfu, poleasingowca z jakąś i3 i do tego nawet goła 1050/560.550.

https://allegro.pl/listing?string=Q9650&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-4-0513

Q8200 chodzi po 30zł

Może kupię tą Q8200 albo może ktoś z serwisu komputerowego mi doradzi
Ale jak pisałem wcześniej kupuje ta GT710 bo lepsza karta graficzna mi nie jest potrzebna
Komputer chce tylko używać do przeglądania portali społecznościowych i do gier takich jak Minecraft nie jest to wymagająca gra 60-120fps na normalnych ustawieniach myśle ze będzie.

Za ile ten GT710? Jak ponad 100zł to chociaż GTX 750 bo jest dużo lepszy…

200zł

Gtx750 chodzi po 200-250 zł

Nie chodzi, po tyle wystawiaja Janusze. Po 250 jest już szansa na 1050.

:star_struck: … a inne dowcipy znasz, bo ten o niewymagajacym Minecrafcie był przredni.

Jesteś optymistą z tymi FPS, Eurogamer podaje jako minialne wymagania I3-3xxx, jasne można dostać opinie, że to ruszy i na Pendiumie D, ale to dane sprzed blisko 10 lat. Jeżeli przyjmiemy I3, to każdy Quad jest poniżej minimalnych… . Dlatego bym juz wyrzucił 775, zresztą (zależnie od ustawień) nawet Athlon 200GE zalicza spadki ponizej 100, a oscyluje właśnie 100-150, 2x słabszy Quad + 2x słabsza 710= będzie jeszcze gorzej szedł… :wink:


Znalazłem fajna ofertę
Komputer z
Athlon II X4 740
500GB
4gb ramu
I GTX750
Za 500zł
Może sprzedać ten swój za 100-200zł i kupić ten?

Nie jest to fajna oferta, za 300zł wyrywałem kompy z i5 8GB RAM.


Do tego RAM i grafika i komp jak talala.

A sprawdził Kolega wydajność na www.passmark.com?
Taki sam złom z tego Athlona jak Quad, i wiek i wydajnosć.

… i to by było OK rozwiązanie.
Ze 300 zł może jakaś 1050Ti wpadnie (rx570 bym sie w takiej cenie bał) i tyle.