Jak zmienić literę dysku pod XP?

Siemanko!

Mam mały problemik, podzieliłem dysk na 3 partycje, 2 pierwsze maja literki C i D, 3 dysk G nie podoba mi się to co zrobić by miał E?

start>ustawienia>panel sterowania>narzedzia administracyjne>zarzadzanie komputerem>zarzadzanie dyskami

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=2074

Tak się składa że mam system (win xp) zainstalowany na dysku D. Czy jak zmienie oznaczenie tej partycji na C to wszystkie zainstalowane programy (i system) będą działać poprawnie?

Czy ta operacja jest konieczna ?? przeszkadza w czym Ci to ??

Z tego wynika, ze masz 2 windowsy… no albo jeden zainstalowany na partycji D:\ ?? :slight_smile:

Wedlug mnie zbedna operacja, moze post OT nie wiem, nic mnie dzisiaj juz nie zdziwi… :?

Ja bym zostawił ten dysk D. Gdzieś czytałem, że zmiana domyślnej lokalizacji systemu z C:Windows na np D:Windows jest niezłym zabezpieczeniem przed wieloma wirusami i innymi świństwami, ponieważ z automatu chcą się ładować do C:Windows, a ponieważ go nie znajdują, to “głupieją”.

Windowsa mam jednego i właśnie zainstalowanego na partycji D (omyłkowo go tam umieściłem bo powinien być na C). W sumie mi to nie przeszkadza ale tak z przyzwyczajenia wolę jak mam system na C.

edit: skoro Magik mówi, że taka zmiana partycji może wpływać na bezpieczeństwo systemu to chyba nie będę tego ruszał :slight_smile:

Wedlug mnie swietna lokalizacja, a Magik utwierdzil mnie w tym przekonaniu :smiley:

Nie zmieniaj tego, dasz rade 8)

A czy można zmienić również litery napędów :?:

W tej samej lokalizacji. :smiley:

A no tak fatycznie nie zauważyłem