Jak zmienić moje oprogramowanie?

Witam aktualnie posiadam Windows Xp, a chciałbym go zmienić na Viste lub 7 tylko nie wiem jak to zrobić. Proszę mi nie pisać jak zmienić sam wygląd bo nie oto chodzi. Proszę o dokładnie instrukcje. Bardzo dziękuje :slight_smile:

Dodane 02.04.2013 (Wt) 21:35

A i waszym zdaniem jaki system operacyjny jest lepszy do gier dziękuje :slight_smile:

  1. kupujesz system (Vistę sobie daruj, lepiej 7)

  2. Wkładasz płytę do napędu, bootujesz z niej komputer i instalujesz system. Podczas instalacji będziesz mógł sformatować partycję ze starym systemem.

Mógłbyś mi bardziej wytlumaczyć oco chodzi ? ;p bo jestem zielony w tych sprawach. co to jest bootowanie, a co do tych partycji to jak sprawdzić na jakiej jest system bo chciałbym nieformatować komputera wiem że nie wiesz oco mi chodzi ale nie rozumiem co napisałeś ;d oprucze tego że wkładam płytke i instaluje

Dodane 02.04.2013 (Wt) 21:46

a i ile kosztuje ta płytka i czy jak byś mógł podać mi link do jakiejś

W BIOSIE/UEFI ustawiasz żeby komputer startował z CD/DVD (ewentualnie którymś klawiszem funkcyjnym możesz wywołać menu wyboru z czego ma startować system jako pierwszy, nie powiem Ci którym bo nie znam Twojej płyty - zajrzyj do instrukcji obsługi).

To w jaki sposób chcesz zainstalować nowy system?

http://www.ceneo.pl/;szukaj-windows+7

widze że kosztowny interes :smiley: spoko z tym formatowaniem się pytałem bo właśnie nie wiedziałem. a nie ma jakiegoś mniej kosztownego pomysłu na zmiane ;/ bo jestem nastolatkiem i nie mam takiego budżetu a technologia gier idzie do przodu, a nie będe grał na Xp’ku ;/

Ceny Windowsa są jakie są i tego nie przeskoczysz. Jak pójdziesz na jakieś studia techniczne i Twoja uczelnia będzie miała podpisaną umowę z MS (MSDN AA, czy jak to się teraz zwie) to będziesz miał dostęp do systemów MS za darmo.

Potrzebujesz windows 7 czy directx10/11? jeżeli directx (bo zależy Ci na wyższych detalach/lepszym wyglądzie gier) to najpierw sprawdź czy directx10 Ci w ogóle ruszy (albo czy gry obsługujące tą technologię będą płynnie działać na Twoim sprzęcie). Sama zmiana systemu z XP na vistę/7 nic nie da Ci w grach (jeśli już to na minus bo większe zasoby komputera idą na pracę systemu kosztem uruchomionych aplikacji/gier).

jeżeli nie chcesz formatować całego dysku a masz sporo wolnego miejsca to utwórz partycję np partition magic czy z liveCD gparted i przenieś na nią wszystkie rzeczy których nie chciałbyś stracić po formatowaniu. niektóre programy oferują przeniesienie z partycji na partycję zainstalowane aplikacje/gry więc tego też nie musisz tracić. Kiedy na partycji na której jest zainstalowany windows zostanie tylko on i rzeczy które możesz stracić formatujesz ta partycję i instalujesz na niej windowsa.

No ale jak np w grze mam napisane że obsługuje ona tylko system operacyjny windows 7 lub vista to nie moge w nie tylko zagrac na xp więc muszę zmienić system operacyjny, tak ? mi na detalach gry i jakości nie zależy, chodzi mi oto że nawet jak poprawie jakość wszystkiego to gra mi nie będzie chodzić bo nie będzie obsługiwała mojego systemu operacyjnego

Przy zakupie nowego komputera troszeczkę taniej wychodzi zakup systemu (kilkadziesiąt złotych).

Witam, tu jest dokładnie krok po kroku instalacja Windows 7 od podstaw.

http://www.trochetechniki.pl/Jak-zainstalowac-Windows-7.-Instruktaz-krok-po-kroku,t,1050.html

Dysku nie musiałbyś formatować, system można zaktualizować, niestety nie jestem pewny czy można aktualizować XP od razu do 7.

Niestety na jedno wychodzi. Jest to czysta instalacja systemu: http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … -windows-7