Jak zmienić moje oprogramowanie?


(Fiedziuk1999) #1

Witam aktualnie posiadam Windows Xp, a chciałbym go zmienić na Viste lub 7 tylko nie wiem jak to zrobić. Proszę mi nie pisać jak zmienić sam wygląd bo nie oto chodzi. Proszę o dokładnie instrukcje. Bardzo dziękuje :slight_smile:

-- Dodane 02.04.2013 (Wt) 21:35 --

A i waszym zdaniem jaki system operacyjny jest lepszy do gier dziękuje :slight_smile:


#2
  1. kupujesz system (Vistę sobie daruj, lepiej 7)

  2. Wkładasz płytę do napędu, bootujesz z niej komputer i instalujesz system. Podczas instalacji będziesz mógł sformatować partycję ze starym systemem.


(Fiedziuk1999) #3

Mógłbyś mi bardziej wytlumaczyć oco chodzi ? ;p bo jestem zielony w tych sprawach. co to jest bootowanie, a co do tych partycji to jak sprawdzić na jakiej jest system bo chciałbym nieformatować komputera wiem że nie wiesz oco mi chodzi ale nie rozumiem co napisałeś ;d oprucze tego że wkładam płytke i instaluje

-- Dodane 02.04.2013 (Wt) 21:46 --

a i ile kosztuje ta płytka i czy jak byś mógł podać mi link do jakiejś


#4

W BIOSIE/UEFI ustawiasz żeby komputer startował z CD/DVD (ewentualnie którymś klawiszem funkcyjnym możesz wywołać menu wyboru z czego ma startować system jako pierwszy, nie powiem Ci którym bo nie znam Twojej płyty - zajrzyj do instrukcji obsługi).

To w jaki sposób chcesz zainstalować nowy system?


(Fiedziuk1999) #5

widze że kosztowny interes :smiley: spoko z tym formatowaniem się pytałem bo właśnie nie wiedziałem. a nie ma jakiegoś mniej kosztownego pomysłu na zmiane ;/ bo jestem nastolatkiem i nie mam takiego budżetu a technologia gier idzie do przodu, a nie będe grał na Xp'ku ;/


#6

Ceny Windowsa są jakie są i tego nie przeskoczysz. Jak pójdziesz na jakieś studia techniczne i Twoja uczelnia będzie miała podpisaną umowę z MS (MSDN AA, czy jak to się teraz zwie) to będziesz miał dostęp do systemów MS za darmo.


(xv_) #7

Potrzebujesz windows 7 czy directx10/11? jeżeli directx (bo zależy Ci na wyższych detalach/lepszym wyglądzie gier) to najpierw sprawdź czy directx10 Ci w ogóle ruszy (albo czy gry obsługujące tą technologię będą płynnie działać na Twoim sprzęcie). Sama zmiana systemu z XP na vistę/7 nic nie da Ci w grach (jeśli już to na minus bo większe zasoby komputera idą na pracę systemu kosztem uruchomionych aplikacji/gier).

jeżeli nie chcesz formatować całego dysku a masz sporo wolnego miejsca to utwórz partycję np partition magic czy z liveCD gparted i przenieś na nią wszystkie rzeczy których nie chciałbyś stracić po formatowaniu. niektóre programy oferują przeniesienie z partycji na partycję zainstalowane aplikacje/gry więc tego też nie musisz tracić. Kiedy na partycji na której jest zainstalowany windows zostanie tylko on i rzeczy które możesz stracić formatujesz ta partycję i instalujesz na niej windowsa.


(Fiedziuk1999) #8

No ale jak np w grze mam napisane że obsługuje ona tylko system operacyjny windows 7 lub vista to nie moge w nie tylko zagrac na xp więc muszę zmienić system operacyjny, tak ? mi na detalach gry i jakości nie zależy, chodzi mi oto że nawet jak poprawie jakość wszystkiego to gra mi nie będzie chodzić bo nie będzie obsługiwała mojego systemu operacyjnego


(Chillout) #9

Przy zakupie nowego komputera troszeczkę taniej wychodzi zakup systemu (kilkadziesiąt złotych).


(Tomek-T-M-F) #10

Witam, tu jest dokładnie krok po kroku instalacja Windows 7 od podstaw.

http://www.trochetechniki.pl/Jak-zainstalowac-Windows-7.-Instruktaz-krok-po-kroku,t,1050.html

(roobal) #11

Dysku nie musiałbyś formatować, system można zaktualizować, niestety nie jestem pewny czy można aktualizować XP od razu do 7.


(Chillout) #12

Niestety na jedno wychodzi. Jest to czysta instalacja systemu: http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind ... -windows-7