Jak zmienić mp3 na cda ( plik audio ) ? prosze o pomoc

Witam… wiecie moze jak zmienic plik mp3 na plik .cda ? bo w samochodzie odtwarza mi tylko pliki cda. przez nero moglbym nagrac ale tylko okolo 20 utoworow zmieszcze na 700mb… … gdybym zmienil rozszerzenie przy pomocy innego programu to wtedy moglbym nagrac na dvd znacznie wiecej muzyki…

i jeszcze jedno pytanie… CDA=WAV ?

prosze o pomoc jezeli ktos wie jak zmienic mp3 na cda…

dzieki

Sama zmiana rozszerzenia nie zmienia formatu pliku. Plik mp3 ze zmienionym rozszerzeniem nadal jest plikiem mp3 tylko ma błedne rozszerzenie - niezgodne z formatem pliku i zwykły odtwarzacz CD nie da się tak oszukać. Musisz nagrać tak jak wcześniej napisałeś. W skrócie jest właśnie tak WAV=CDDA, tzn. musisz zdekompresować plik mp3 do formatu audio takiego jak jest on zapisany na płycie CD i utworów takich zmieści się na niej od około 10 do około 20. Niezależnie jakim programem nagrasz to tych samych utworów na płycie CD zmieści się zawsze tyle samo.

Po pierwsze nie rozszerzenie, a format.

Po drugie nie wiem jakim cudem chcesz to zrobić by samochodowy odtwarzacz CD odczytał płyte DVD :?

Jeżeli odtwarzacz nie czyta MP3 to tylko ten sposób co opisałeś z NERO, ewentualnie podłączyć odtwarzacz MP3 pod samochodowy wzmacniacz, jeżeli nie masz odpowiedniego wejścia to mozna to zrobić modulatorem.

http://www.nokaut.pl/oferta/transmiter- … rebny.html

Zresztą do niego możesz wrzucić muzykę w mp3 na pendrive.

Na jaki “inny format”? Płyta CD Audio to tylko CD Audio i żaden inny format nie wchodzi w rachubę. Nie pisz bez sensu (nie tylko w tym wątku)

o ile sie nie myle to nie zrobisz na kompie z mp3 dzwieku ktory jest na CD-AUDIO … gdyby można było to nie byłoby konieczne ripowanie dzwięku z płyty. CDA to jedynie malutki pliczek z informacja w którym sektorze płyty jest początek utworu i w ktorym koniec… swoją drogą po co Ci dzwiek w strukturze CD-Audio ? (a co do wczesniejszej odpowiedzi cedar’a …WAV to nie “CDDA”… nie wprowadzaj w błąd…wav lub mp3 lub wma lub cokolwiek innego jest dopiero po zripowaniu dzwieku z plyty audio a nie na samej płycie - jak z Twojej wypowiedzi wynika)

wybaczcie za czepianie się ale jestem uczulony na wprowadzanie ludzi w błąd i gadanie od rzeczy

jeszcze jedno …

dla Twojej informacji Autorze watku … format mp3 jest formatem tzw. stratnym. wiec jezeli zalezy Ci na lepszej jakosci to …jezeli jakims cudem uda Ci sie zrobic z mp3 dzwiek audio (a zrobisz to jedynie nagrywajac plyte w strukturze audio cd) to i tak jakosc nie ulegnie zmianie. audio jest bezstratny … mp3 stratny! zapamietaj i kazda kolejna konwersja powoduje utrate jakosci… niekoniecznie slyszalna

tyle z mojej strony

Nie wprowadzam w błąd, nie napisałem, że WAV do CDDA, przeczytaj dokładnie. Plikowi w formacie WAV “bliżej” do CDDA niż do MP3, a zapytał o ten format, bo pewnie zdekompresował pliki mp3 do WAV a stąd bardzo blisko do CDDA - formatu użytego na płytach CD Audio.

Plik MP3 to też plik AUDIO i bez najmniejszego problemu można go przerobić na inny format pliku AUDIO - WAV, AIFF, OGG itp, itd(i nie jest o żaden “cud”)

Format Factory,

SUPER ©

Panowie impel , cedar , wyjaśnijcie sobie problem na PW

zibitim , przeczytaj post otwierający, będziesz wiedział dlaczego potraktowałem Twój post jako OT

Panowie powiecie wprost jeśli tak kumacie sprawę z tymi mp3-ami czy idzie zrobić z nich zwykłą płytę audio w końcu do starych odtwarzaczy,

ja taki posiadam w swoim niedawno nabytym aucie jeśli tak to po prostu powiecie dokładnie jak z góry dzięki

  1. AudioCD to nie Mp3. Na płytkę 700 MB wejdzie tylko 80 minut muzyki w formacie AudioCD.

  2. Nagrywasz niestety jako Audio CD.

  3. Ostatnio zajumali mi odwarzacz cd/mp3 Panasonic. Szlag trafił radio i zamek. Wyciągnąłem więc stare radio kasetowe, kupiłem adapter kasetę. Teraz podłączam sobie telefon lub mp3 pod stare radio i gra nieźle. Nawet mam głośnomówiące hehe.

Praktycznie dowolny program do wypalania płyt, projekt Audio CD i do okna projektu przeciągasz pliki mp3, a program sam ci je przekonwerteureuje do formatu odtwarzanego w każdym odtwarzaczu CD.