Jak zmienić napęd DVD-RAM na DVD?

Ostatnio kupiłem płytę Blu-ray by zgrać trochę syfu z dysku na płytę i zwolnić miejsce, jednak okazało się że mój czytnik nie jest przystosowany do odczytywania tego rodzaju płyt. Jednak myślałem że to problem oprogramowania a nie samego czytnika w komputerze, i przestawiłem jakimś programem dotychczasową stację dysków DVD E: tak że teraz jest Stacja dysków DVD-Ram #-o

Problem w tym że chciałem zainstalować sobie Wiedźmina z płytki z grą, i się niemiło zdziwiłem że czytnik nawet mi tej płyty nie chce odtworzyć. Nie chcę ściągać z neta Wiedźmina bo mam oryginał i ogólnie chciałbym prócz niego jeszcze parę gier zainstalować ale jak mam to zrobić jak przez to że zmieniłem stację dysków na DVD-RAM teraz nie czyta mi zwykłych płyt DVD? Jak to odkręcić, tak by znów to była stacja dysków DVD zamiast DVD-RAM?

Proszę o pomoc was komputerowcy, wiem że wiecie :stuck_out_tongue: !

Nie wiem dokładnie co i jak zrobiłeś, ale spróbowałbym użyć przywracania systemu. Wybierz punkt z datą jak wszystko działało i powinno być dobrze.

płyty blu-ray nie nagrasz na nagrywarce dvd #-o przywracanie systemu powinno pomóc.

Niestety nie mam opcji by przywrócić system, bo zmieniłem to oprogramowanie ponad miesiąc temu i nie mam żadnych punktów kontrolnych.

Nie ma innej możliwości? Próbowałem odinstalować sterowniki, ale potem przy restarcie instalowały mi się dokładnie te same sterowniki DVD-RAM.

Co dokładnie zrobiłem? Ściągnęłem jakiś program do kontroli napędów i dysków na komputerze, i usunęłem jakieś wpisy z rejestru no i zmieniłem chyba sterowniki z DVD na DVD-RAM. OD tamtej pory nie odczytuje mi żadnych płyt.