Jak zmienić nazwę folderu użytkownika?

(Blady2012) #1

Jak zmienić nazwę folderu użytkownika ?? Chodzi mi o ten odpowiednik (jest w Menu start i na pulpicie jako folder z ludzikiem) Moje dokumenty z XP

(pio_95) #2

Zmienić nazwę użytkownika…

(Blady2012) #3

ja chcę zmienić tylko nazwę tego skrótu na pulpicie i w menu start, jest jakiś sposób ??

(pio_95) #4

Na pulpicie możesz usunąć aktualną ikonkę i utworzyć własny skrót do folderu.

Działanie bardzo szybkie:

• usuwasz naciskając delete

• skrót tworzysz przeciągając folder z menu start na pulpit lub przez “wyślij do” pulpit

Teraz możesz zmienić nazwę.

Wada? Strzałka na ikonie jak przy każdym skrócie.

(Blady2012) #5

To można usunąć za pomocą Sunrise Seven :stuck_out_tongue:

Ale jak zmienić nazwę tego skrótu w Menu start ??

(pio_95) #6

Szczerze? Nie wiem.

W rejestrze nie będę grzebał, bo się na tym po prostu nie znam.

Testowałem parę rozwiązań z angielskich for, nie pomogło…

Teraz propozycja - niby nie o to chodziło, ale:

Możesz usunąć folder z prawej strony paska start i przypiąć do lewej skrót ze zmienioną nazwą.

(Blady2012) #7

Jednak nie o takie rozwiązanie mi chodzi

(Kecarg14) #8

Nie da się zmienić nazwy tego folderu, bo jest to folder użytkownika i ma zawsze taką samą nazwę jak nazwa konta użytkownika. Można zmienić nazwę konta, albo tak jak napisał pio_95 w rejestrze, ale też się na tym specjalnie nie znam więc nie będę tam grzebał, a poza tym chyba nie warto.

(pio_95) #9

Zostaje jeszcze jedna alternatywa, podpatrzona z innego forum (nie pamiętam, jakiego):

• Instalacja alternatywnej wersji explorera…

O szczegóły nie pytaj, gdyż takowych nie znam.

Dodane:

A najlepiej po prostu daj sobie spokój…

Wystarczy przecież zmienić nazwę użytkownika lub utworzyć konto innego.

(Blady2012) #10

ja nie chce żeby ten folder nazywał się jak user tylko Dokumenty

(Barry06) #11

Eee… a od czego masz bibliotekę “Dokumenty”? Nawet nazywa się “Dokumenty” i jest pokazywana w menu start jako “Dokumenty”

(Blady2012) #12

Ale ja nie chcę korzystać z bibliotek. Poza tym folder w folderze mnie nie interesuje

(Fundacjapomocszkole0) #13

Witaj. W menu start nie zmienisz nazwy bezpośrednio. Możesz zmienić nazwę skrótu do tego folderu na pulpicie np: na dokumenty.

W menu start PPM na folder osobisty > pokaż na pulpicie, potem PPM na folder pulpitu > utwórz skrót. PPM na skrót > zmień nazwę oraz właściwości > zmień ikonę. Pozdrawiam

(Barry06) #14

Ale dlaczego nie chcesz używać bibliotek? Ot tak dla zasady?

widzisz przecież że innego sposobu nie ma, a ten z biblioteką jest rozwiązaniem optymalnym

poza tym jaki “folder w folderze” masz na myśli?

(Fundacjapomocszkole0) #15

Możesz jeszcze wyłączyć folder osobisty z menu start.( PPM na start > właściwości > dostosuj > folder użytkownika > nie pokazuj tego elementu ). Utworzony na pulpicie skrót ze zmienioną nazwą, przypnij do paska zadań. To wszystko co można zrobić. Pozdrawiam

(Blady2012) #16

No właśnie tego skrótu nie można przypiąć do menu start,

a z tym folder w folderze mi chodzi oto, iż biblioteka Dokumenty to folder w Bibliotekach osobno widoczny, w dodatku pliki wrzucone do biblioteki Dokumenty nie są widoczne po wejściu na tę bibliotekę bezpośrednio tylko trzeba się nakombinować

(pio_95) #17

AjWi tylko powtórzył to co pisałem już wcześniej…

Skrót możesz przypiąć, ale tylko do lewej strony Menu Start, a nie tam, gdzie był %userfolder%

(Blady2012) #18

w ogóle nie można go przypiąć !!

(pio_95) #19

Jak to nie?

http://img5.imageshack.us/img5/2782/dowodr.png

(Barry06) #20

Punisher bredzisz. Bibliotekę Dokumenty można “przypiąć” (a właściwie pokazać) tak:

Schemat obrazkowo-łopatologiczny

22970999.th.jpg24788839.th.jpg98867854.th.jpg

żadnego “folderu w folderze”.

Co masz na myśli z: