Jak zmienić nazwę folderu

W jako sposób i czy da sie wogóle zmienić nazwę folderu,któy znajduje się w START->MOJ KOMPUTER->C->DOCUMENTS AND SETTINGS. Ma on nazwę “x” a chciałbym go zminić na inną,lecz nie mogę.

Bo pliki, które tam się znajdują, są aktualnie używane przez system, tak więc wątpię czy da się zmienić jego nazwę, chyba ze pod DOS’em.

przez inny system operacyjny :slight_smile:

Xaros pod jakim dosem? to nie sa pliki systemowe tylko użytkowników (nazwa - dokumęty i ustawienia)

MW3001 zmieniasz normalnie , a jak by coś “trzymalo” to spróbuj w trybie awaryjnym

Hmm… To “x” to naprawdę iks, czy tylko taki przykład? Bo jeśli przykład to nawet nie próbuj zmieniać nazwy spod innego systemu czy w inny “siłowy” sposób. Nazwy folderu w którym przechowywane są pliki i foldery profilu użytkownika nie można zmienić w ogóle (tzn. nie uniemożliwiając poprawnej pracy systemu) natomiast nazwę sporej części folderów wewnątrz profilu użytkownika (Dane aplikacji, Ustawienia lokalne, Menu start, Pulpit, itp, itd) można zmienić ale trzeba wcześniej wskazać tą nową lokalizację zmieniając odpowiedni wpis w rejestrze. Przy czym należy liczyć się z tym, że część mniej inteligentnych programów przestanie (prawidłowo) działać.

Jednym słowem - jeśli to jakiś folder systemowy i to nie ty go utworzyłeś - lepiej nie zmieniaj jego nazwy.

Tak ten"x" to nazwa folderu. Koleś,który składał mi kompa instalował system na nowo,robił partycję itp. I właśnie ten folder,który wskazałem nosi nazwę X,a kiedyś miał zupełnie inną,rzeczową.

Przykład: C:\Documents and Settings/X/Szablony

PS. Co kryje się pod nazwą folderu 90e49636b2a6839599

Jest on na dysku D(niesystemowym) i nie da się go wywalić.

Nie możesz usunąć ani nawet zmienić nazwy tego folderu bo:

Jedyna szansa to usunięcie użytkownika X z systemu i założenie go na nowo z nową nazwą folderu profilu.

Pliki tymczasowe którejś poprawki Microsoft Update albo jakiegoś instalatora. Sprawdź uprawnienia do tego pliku, chyba że od czasu jego pojawienia się nie restartowałeś komputera.

1.Czyli rozumiem,iż aby sunąć “x” mam zrobić format? Czy da sięto jakoś obejść i zmienić nazwę prościej?

  1. Problem w tym,że nawet z trybu awaryjnego nie mogę usunąć tego folderu na D. Najlepsze jest to,że jeśli daję usuń to pokazuje się okienko z przenoszeniem do kosza, po czym folder i tak zostaje.Nie wyświetla siężaden monit,że nie można usunąć np. z powodu,że jest używany. DLa mnie to czarna magia.

ad2.Dobra usunąlem zawartość,ale pozostał mi jesze w tym katalog o nazwie update.Jest on pusty a nie da sie wywalić. Ani w trybie awaryjnym,ani w normalnym. Jakiś konkretny program do pozbycia się tego? Co robić?

“X” to nazwa użytkownika…

Nie zmieniaj tego tylko wejdź w konta użytkowników załóż nowego użytkownika, zaloguj się na tego nowego użytkownika a tamtego usuń (z opcją usuń pliki)

Nie zapomnij przenieść wszystkich swoich danych z pulpitu, moje dokumenty itp na dysk C albo D bo przy wywaleniu użytkownika X cały folder X zostanie usunięty ( chyba że nie użyjesz opcji “usuń pliki” przy usuwaniu użytkownika X)