Jak zmienic nazwe "USER - Komputer" albo "User" na dysku C?


(Nerfipro174) #1

Witam. Ostatnio (jakieś 2-3tyg temu) kupiłem sobie nowy komputer (łącznie z dyskiem). Gdy wszedłem w "Panel Sterowania > Konta użytkowników i filtr rodzinny > konta użytkowników > zmień swoją nazwe konta i wpisałem swoją nową nazwe" To nazwa się zmieniła, ale tylko gdy klikam Windows (tutaj screen: http://i.imgur.com/XHooQ7P.png) Ale gdy wchodzę w "C > Użytkownicy" to dalej mam User, a nie można zmienić nazwy tego folderu. To samo jest z nazwą komputera "USER-Komputer". Napiszcie jak zmienić nazwę folderu na C i nazwę komputera :slight_smile: Będę bardzo wdzięczny :slight_smile:


(squzeezebox) #2

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/change-computer-name#1TC=windows-7


(Nerfipro174) #3

Dzięki, a teraz jak zmienić nazwę tego folderu na C?


(squzeezebox) #4

Nazwy folderu chyba nie zmienisz, bo do niego mają odnośniki m.in. aplikacje zainstalowane na komputerze i one nadal będą szukały plików w starym folderze. Pozostaje tylko format lub utworzenie nowego użytkownika.


(Nerfipro174) #5

Ale skoro nazwy folderu nie dam rady zmienić, to czemu mój kolega ma nazwe folderu taka jak nazwe konta? (seba). Mówił mi że nic nie zmieniał i że ma tak odkąd zmienił nazwe konta


(Pablo_Wawa) #6

Załóz sobie nowe konto (z uprawnieniami administratora), i po przelogowaniu się na nie skasuj to obecne konto.


(Nerfipro174) #7

A da rade jakoś przenieść wszystko z tego konta na to nowe?


(squzeezebox) #8

Przenieść wszystkiego nie bedziesz mógł bo tylko ustawienia i konfigurację systemu, zainstalowane programy bedziesz musiał od nowa instalować 


(Nerfipro174) #9

Dzięki za szybkie odpowiedzi, a tak propos to moge mieć dwa konta administratora na raz? (Sory, że was zamęczam moimi pytaniami, ale jestem w tych sprawach zielony)


(rgabrysiak) #10

Tak możesz, choć oczywiście na dwóch na raz nie da się pracować.