Jak zmienić nazwy w Total Commander 8?

Jak zmienić nazwy w Total Commander 8 ?

Owszem jest narzędzie wielokrotnej zmiany ale prosiłbym o jakiś tutorial lub wyjaśnienie jak zmienić np:

numeracja#nazwapliku.rozszerzenie

–> rozdzielacz (tu się nic nie zmienia)

1#w_0-9-h_.jpg

2#dg98Q_yt.jpg

3# (itd.) Chcę przykładowo od liczby

67#

przesunąć numeracje np. o 20 wzwyż Czylinp.

67#abc_jhg.jpg

zamienić na

87#abc_jhg.jpg

i kolejne podobnie. Jedynie co się dla mnie to musi być ta kolejność według poprzedniej numeracji plików (pliki graficzne nie mogą być zamienione kolejnością)

W głównym oknie TotalCMD zaznaczasz wszystkie pliki, których nazwę chcesz zmienić. Jeśli chcesz to zrobić dla wszystkich plików zaczynając od 67#, to najzwyczajniej zaznaczasz w oknie programu pliki właśnie od tego z numerem 67#.

Po zaznaczeniu plików i wejściu do narzędzia wielokrotnej zmiany nazwy. Po lewej stronie wprowadza się matrycę dla nowej nazwy. W twoim przypadku matryca powinna wg. mnie wyglądać tak:

jeśli chcesz zachować starą nazwę:

[C]#[N4-]

LUB jeśli chcesz, żeby wszystkie pliki nazywały się tak samo, a różnił je tylko numerek z przodu:

[C]#abc_jhg

A dodatkowo u góry, po prawej stronie okna musisz jeszcze zdefiniować licznik [C]. Dla Twojego przypadku powinno być to ustawione tak:

Startuj od: 87

Krok co: 1

Cyfr: 2

Opisane przeze mnie ustawienie spowoduje, że program podmieni nazwy wszystkich zaznaczonych przez Ciebie plików tak, że do starej nazwy doda z przodu licznik zaczynający się od “87”, po nim doda znak “#”, a następnie wklei starą nazwę z pominięciem jej pierwszych 3 znaków (lub podmieni starą nazwę na ciąg znaków “abc_jhg” jeśli wykorzystasz 2. matrycę).

Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem o co Ci chodzi i że mój post pomógł ; )

Niestety zrobiłem po Twojemu i jest jeszcze gorzej. Czy ktos inny wie jak to prawidłowo zrobić tak jak napisałem?

plus doddatkowo

Inny problem:

TC miesza kolejnośc plików

Przykład

1#nazwa pliku.jpg

potem jest

10#nazwa pliku.jpg

11#nazwa pliku.jpg

a powinno być

2#nazwa pliku.jpg

http://103.imagebam.com/download/Dt-tFB … /sort1.png

Edit2:

TC nie udało się zrobić… Pewnie nie da się w nim wszystkiego zrobić.

Ale Advanced Renamer 3.24 - wykonał to zadanie wzorowy - łątwo, szybko - tak jak chciałem :slight_smile: Nie musiałem go instalowac (ten program miałem od dawna - a dopiero sobie o nim przypomniałem)

To nie TotalCMD miesza kolejność plików. Taka jest zasada indeksowania jeśli chodzi o nazwy. Zgodnie z tym co widzę na screenie (dla ilości plików poniżej 1000) powinien być wykorzystany system 3-cyfrowy. Zauważ, że system porządkuje wg. nazw analizując każdy znak po kolei. Jak masz 1, 11 i 2, to w folderze 11 będzie przed 2 ponieważ i 1 i 11 na początku w nazwie ma cyfrę “1”. “2” jest w szeregu kolejną pozycją. Dlatego poniżej 1000 plików w nazwie, dla dobrego wyświetlania w folderze, powinno się zapisywać “001#…”, “002#…”, itd. Wtedy system będzie interpretował nazwy zgodnie z Twoim życzeniem.

Rozwiązanie które podałem powyżej faktycznie nie pomogło, bo nie brałem pod uwagę faktu, że plików może być powyżej 99 (mój błąd). Ale logika rozwiązania była prawidłowa, więc wystarczy chwilę pomyśleć, przyjrzeć się nazwą plików i pokombinować z “matrycą” i nie ma problemu… A czasem do pewnego momentu nazwy zmieniam partiami plików, żeby je najpierw do siebie upodobnić.

No ale… nieważne jaką metodą, fajnie, że udało się osiągnąć cel.

skicio

TC - nie sortuje jeśli nie ma zera na początku

Advanced renamer - bez problemu sortuje nawet jeśli nie ma zera na początku (wystarczy 2 razy kliknąć na tabelke “Nazwa pliku”)

i jest

1#

2#

3#

10#

11#

itd.

Poradziłem sobie tak w Advanced renamer

  1. Dodaj metodę

  2. Przenumeruj (tutaj drobne ustawienia liczb)

i gotowe