Jak Zmienić numer karty sieciowej?

Witam mam pytanie dotyczące internetu . Jeżeli używam internetu z sieci kablowej (kablówki;’]) Mam ją podłączoną do komputera a bym chciał ją mieć na laptopie . Wiem że jest możliwość zamiany u nich ale czy da się jakoś inaczej ?

Połączenia sieciowe/ PPM na połączenie: właściowści/ konfiguruj/ karta zaawansowane/ Network adress i wpisujesz po prawej stronie.

Zmienia tzw MAC.

Dodane 26.12.2009 (So) 16:48

Wpisujesz MAC z komputera. Jeśli nie wiesz jaki to : Menu start/ Uruchom … /wpisujesz cmd/ i w wierszu poleceń wpisujesz: “ipconfig/all” / znajdujesz karte, i MAC to jest Adres Fizyczny :slight_smile:

Może tym:

http://www.tylkoprogramy.pl/mac,address,changer.php

Lub routerem, po prostu klonujesz MAC adres karty sieciowej do routera.

No można też tak, ale po co bawić się dodatkowym programem, jak można wszystko zrobić Windowsem :slight_smile: Windowsem bezpieczniej, mniejsza prawdopodobność, że namieszasz.

wojteko10 , w sumie masz rację. Kolejna aplikacja.

Jednak jak są 2 kompy to powinien być jakiś router i to jest najlepsze rozwiązanie.

dark__jedi Jak jest 1 osoba, która ma 2 komputery, to czasem nie potrzenuje routera.

Tylkoe ze jak zrobie tak jak mi napisaliście to po podłączeniu kabla do laptopa Internet nie chodzi …;/

A dostawca Ci filtruje MAC? Mogłeś z komputera przepisać MAC np. innej karty sieciowej.

Znaczy ja adres katy sieciowej wziąłem z Laptopa

Internet teraz masz na kompie czy na laptopie, bo się chyba nie zrozumieliśmy.

Na kompie ;’]

No to musisz zrobić na odwrót :slight_smile:

Dzieki Wielkie