Jak zmienić obroty wiatraka na Karcie graficznej

na automatyczne

np.

temp -------obroty

30*-45* - 20%

45*-50* - 30%

55*-60* - 40%

i tak dalej

Proszę http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/R … -1725.html , wszystko jest elegancko pokazane w mniej więcej drugiej połowie poradnika.

ale sadze ze nic nie bede musiał włączać ?

tylko jak przekroczy ta temperaturę to sam sie ustawi tak??

auto-matic czy manul

AlieenX poczytaj poradnik i wszystko będziesz wiedział :smiley: Tylko nie zrób tak jak masz w przykładzie,tzn -30*-45* - 20%,45*-50* - 30% tylko 30-45-20%, 46 -50-30% :wink:

a ja ci nie radze grzebac w tym bo mozesz puscic karte z dymem

Lol,a ja nieradze wychodzić na podwórko bo może cię samochód potrącić i donniczka spaść na głowe jak będziesz szedł koło bloków,nic się nie stanie jak będzie to robił z głową,tam kolega wyżej podał bardzo dobrą stronę gdzie wszystko jest bardzo dobrze wytłumaczone o ile karta graficzna ma niezablokowaną możliwość regulacji obrotów.

gural nie ścinaj kozaka, chyba ze mu oddasz kase jakby co.

jeśli nie jest mu naprawde potrzebne a raczej nie jest to niech lepiej nie grzebie

Karty nie puści z dymem tylko wiatraczek. Wiatraczki do 70% chodzą bardzo ładnie.100% to jest to już suszarka i zasuwa tak, że jego żywot skracamy kilkakrotnie. Wiatraczek będzie uruchamiał się przy wyższych obrotach tylko wtedy, kiedy temperatury będą wyższe, czyli wtedy kiedy kolega będzie grał w gry. Cały dzień w gry nie gra, pochodzić dla wiatraczka 3 godziny dziennie z obrotami 50-60% to tyle co nic. U mnie wiatraczek kręci się przez cały dzień z obrotami 50% przez pół roku i nic karcie nie jest.

Brak ci wiedzy padawanie,więc cię tym razem nie zripostuje.

wiem o tym, jak pojdzie wiatraczek to karta nie bedzie miala chlodzenia i karta pójdzie z dymem jak wlasciciel w pore nie zauważy :slight_smile:

gural brak mi słow na cb…Czarnobyl never Forget…

O akurat wszedłem i no masz,po co odkopujesz wątki,nic mądrego nie powiedziałeś,w sumie to co było powiedziane,więc tym razem spasuje.A tak po za tym zdarzyło ci się kiedyś że wiatrak się nie kręcił na karcie graficznej,nie ? ,tak właśnie sądzę,więc z tym pójściem z dymem to trochę za wcześnie.Już nie wspominam o elektronicznej stronie medalu,mowa o wpływie temperatury na żywotność układu,ale chodzi o zabezpieczenia,raczej mało który sterownik ekranu ,Nvidii czy AMD dopuści do “ZA” wysokiej temperatury,tudzież są wyjątki,gdy wchodzi nowa karta i sterownik nie został jeszcze dokładnie napisany i tak owo dziś mamy tak z GTX 590.Coś już ponoć naprawili,ale nie mam tej karty więc się nie wypowiadam.