Jak zmienić orientacje wklejania w Excelu?

Otóż pracuję w Excelu online nad tabelą i z zewnętrznej strony muszę w nią wkleić dużą ilość liczb i chciałbym zmienić orientacje wklejania bo mi wszystkie liczby wkleja pionowo a mam potrzebę by wklejało poziomo. Da się jakoś to zmienić by wklejane z zewnętrznej strony liczby były od razu poziomo?

Zaznacz wiersz nie kolumne, i ctrl+v

Dalej wkleja pionowo mimo iż zaznaczyłem wiersz

Wiersz, czy komórkę?

1 polubienie

Na razie tak działam że wklejam dane z zewnątrz po czym te co są niżej w kolumnie kopiuję i wklejam obok ponownie tym razem obrócone ale nie da się tego przyspieszyć żeby dane od razu były wklejane w wierszu?
Chodzi mi że chcę po prostu przełączać się między stronami i kopiować z jednej strony dane potem w excelu je wklejać od razu w wierszu i tak na zmianę w miarę szybko wypełniać tabelę.

Możesz dla kilkunastu pustych wierszy ustawić “orientacje tekstu pionową” i testować “wklej tekst niesformatowany”.

Raczej nie doczekasz się gotowca co będzie w np. “AutoHotKey script”.

Ja już właściwie nie wiem, o co on pyta, bo dostał odpowiedź, ale chyba go nie satysfakcjonuje? :thinking:

W sumie przydałby się podgląd z czego on kopiuje (może to PDF).

Pewnie liczył że będzie skrót klawiszowy w stylu Ctrl+Shift+W co wkleja i robi obrót.

Zacząłem się zastanawiać, czy nie chodzi o obrót tekstu w komórce? :thinking:

No ja też, chyba że on nie ogarnia tablic przestawnych.

Cały czas powtarzam że wklejam ja dane z zewnętrznej strony która nie jest excelem, opcja wklej i transportuj jest na szaro a te co nie są na szaro stwierdzają że nie mają dostępu do schowka i jak chce wkleić to tylko kombinacją ctrl+v a użycie tej kombinacji wkleja mi liczby pionowo a chciałbym by wklejała poziomo.
A wklejam wyniki poszczególnych losowań lotto z tej strony https://www.multipasko.pl/wygrane-lotto/express-lotek/01-02-2020/

No to wklej jako tekst niesformatowany, następnie zaznacz komórki i dopiero transponuj.

I dokładnie to robię jedynie się pytam czy nie da się to jeszcze bardziej przyspieszyć by bez zaznaczania komórek mieć wszystko przetransportowane. Jeśli się nie da to przeżyje, zawsze to szybsze jest niż przepisywanie ręczne a jeśli się da to chciałbym się dowiedzieć jak.

Tak, da się. Musisz napisać sobie do tego makro w VBA (można nawet pobierać dane ze strony).

Czytam że żeby to zrobić muszę ja wejść w tryb dewelopera a ja pracuje na excelu online gdzie tego trybu nie ma więc pewnie bez pobrania excela tego nie zrobie.

Nie doczytałem, że to excel online - z nim żadne marka nie działają.