Jak zmienić ostrość wyświetlania w monitorze

Witam, jak w temacie, zepsuł mi się mój monitor i mam zastępczy w którym wg mnie ostość jest słaba bo literki na ekranie są jakby rozmyte, i nie wiem jak to zmienić i czy się da w ogole, monitor to samsung syncmaster 900sl plus 19" obecnie pracuję on na rozdzielczości 1280 na 1024 z odświeżaniem maxymalnym jakie można ustawić dla tej rozdzielczości czyli 100Hz, sterowniki do karty mam najnowsze, zauważyłem też że może poprostu on jest coś walniety, bo do środka ekranu zbiegają się tak jakby zaokrąglone paski od dołu i góry mało widoczne przy pracy, ale łatwo je zauważyć na białym tle. Proszę o jaką kolwiek pomoc, Dzieki!

Też kiedyś miałem Syncmastera (753DF) :slight_smile:

Zanim dokończył żywota obraz zaczynał się robić rozmazany (im większa rozdziałka i większe odświeżanie tym gorzej) a po jakimś czasie nawet na 800x600 nie dało radę patrzeć :confused: Dziwne było to, że po “rozgrzaniu” monitora było trochę lepiej.

Nie masz jakichś magnesów w okolicy monitora ? Próbowałeś dać ustawienia fabryczne ?

Może twój monitor też kończy życie, ale niech się wypowiedzą inni.

niemam w okolicy zadnych magnesow, jesli chodzi o rozdzielczosc czy odswiezanie, to na innych jest tak samo jak na obecnej nie pomaga zmiana na zadne, a jak sie robi te ustawienia fabryczne?

Gdzieś w Memu monitora powinno być takie ustawienie.