Jak zmienić partycje NTFS do Fat32 lub jak zainstalować Win


(Kaczka75) #1

Witam. Mam starego kompa ( i xp go dusi) i chciałbym nagrać Windows 98. Chyba to każdy umie ale gdy miałem XP zrobiłem typ plików NTFS. Włożyłem płytę 98 sformatowałem dysk i doszło do 66% (zapomniałem że miałem taki typ plików) i napisał żebym zresetował go ponownie.Uruchomiłem go ponownie zrobiłem zainstaluj 98 z płyty i załącza się okno formatowania na którym widnieje 0%. To okienko znika a potem wyskakuje: Na twoim dysku twardym nie można zainstalować 98 ponieważ format dysku c: nie jest zgodny z Windows 98. Możesz ponownie instalatorowi zlecić formatowanie dysku. ..( mam do wyboru zakończ prace i formatuj dysk)Wybrałem formatowanie i wyskoczył błąd. Gdy pisze w wierszu polecenia (płyta startowa) "format :c " to pisze :

Formatting 3 051.37 M

Invalid media or Track 0 bad- disk unusable

Foramt termited.

A gdy chciałem usunąć główną partycje (polecenie "fdisk") to napisał że usuniecie partycji usunie wszystkie pliki (nacisnąłem y) a potem wyskoczyło i żebym podał Value label. Co robię źle albo co muszę zrobić.

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam


(Asterisk) #2

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.


(MariuszListecki) #3

Jeśli znasz trochę angielski to ściągnij g parted Nagraj na płytke zabotuje sie nim po usuwaj ntfs I zrób fat 32 Jest taka opcja pewną pomoc w używaniu tego programu uzyskasz jeśli obejrzysz demonstracje Instalacja systemu linuks. Ja wiem że tobie chodzi o windowsa ale tam jest pokazana mała instrukcja jak używać gparted

Powyżej masz link do programu


(Kaczka75) #4

Ja jeszcze mam pytanie tyczące się g parted. Zainstalowałem najnowsza wersje i wyskoczyły i 6 pól do wyboru. Wybrałem default setings(czy cos takiego) i mi latają takie paski. Może mi powie ktoś co mam zrobić w nowej wersji żeby dojść do tego menu co Michał Śliwka wybierał rozmiar partycji http://storage.dobreprogramy.pl/demonst ... ja_low.htm. Albo mógł bym zainstalować starszą wersje ale chodzi o to czytał typ plików NTFS.

-- Dodane 06.03.2009 (Pt) 17:31 --

ok juz mam

-- Dodane 06.03.2009 (Pt) 17:32 --

dzieki za wszystko