Jak zmienić printer?

Witam,

Drukując np jakiś pdf z internetu uruchamia mi się jakiś dziwny printer, wcześniej normalny adobe. Jak to zmienić?

Pozdr

Paweł

Witam

Jak klikniesz w otwartym dokumencie pdf “drukuj” to otworzy się okno drukowania, tam u góry po lewej stronie jest napisane “drukarka” i obok pole wyboru drukarki, trzeba kliknąć na strzałkę i się rozwinie pole ze wszystkimi drukarkami w systemie, tam wybierasz której chcesz użyć.

A generalnie, klikasz na menu start/drukarki i urządzenia- otworzy się okno z zainstalowanymi drukarkami w systemie, klikasz ppm na drukarkę i wybierasz opcję “ustaw drukarkę jako domyślną”, od tej pory wybrana drukarka będzie Ci się pokazywać w każdym programie jako domyślna.

A propos “drukarka PDF” tylko wtedy się instaluje w systemie jak się wgrywa programy Adobe ale te płatne, przy Adobe Reader taka opcja nie występuje.

Nie wiem czy sie dobrze rozumiemy. Otwierając pdf do druku - mam okno takie:

http://imageshack.us/photo/my-images/71 … hcian.jpg/

Jak zapisze plik na dysk - wtedy normalnie adobe

http://imageshack.us/photo/my-images/19 … pisie.jpg/

Wcześniej okno otwierane online rowniez bylo adobe jak to drugie, nie wiem co sie stalo ze otwiera mi w czyms innym

Nie wiem co zainstalowalem niechcący i co to jest za printer ale chce wrocic do poprzedniego stanu

Używasz Firefox 19? Jeśli tak to otwiera on domyślnie pdf w przeglądarce. Jak coś w ustawieniach - zakładka Aplikacje można to zmienić.

No tak, FF19

Jak to zmienić?

Wchodzisz w ustawienia Firefox’a - zakładka Aplikacje i wpisujesz w wyszukiwarke: pdf, następnie zmieniasz program na adobe reader, zamiast Podgląd w programie Firefox.

Tak, faktycznie nie o to chodziło.

Do tego co “Longhorn2009” dodałbym jeszcze że najlepiej jest wyłączyć w Firefoksie rozszerzenie pdf.

Pozamiatane :slight_smile:

Dzięki za pomoc!

Dodane 24.02.2013 (N) 11:58

Jeszcze jeden drobiazg. teraz otwiera mi sie jeszcze okienko pobierania jak otwieram ten pdf do druku przez adobe - też mnie irytuje minimalizowanie go, jak to wyłączyć?

Dodane 24.02.2013 (N) 12:01

Ok, już mam wszystko jak dawniej - ustawiłem w opcjach FF otwieranie pdf do druku nie w adobe tylko wtyczka adobe :slight_smile: