Jak zmienić rozszerzenie mp3 na wma


(daniellbn) #1

Witam. Mam plik muzyczny w formacie mp3 potrzebuje zmienić go na wma... niestety wpisanie po kropce tego rozszerzenia nie załatwia sprawy ... ciagle jest mp3 a ( .wma) widoczne jest w nazwie pliku korzystam z systemu operacyjnego Windows Vista.


(marcin82) #2

Nie zmieniać rozszerzenia, tylko skonwertować np. tym:

http://www.telix.pl/download/mobile-med ... 616,0.html .


(fiesta) #3

Czy jeszcze nie zauważyłeś że jedno drugiemu przeczy ??

Jak chcesz zmienić rozszerzenie, to robisz to "z palca" zmieniając nazwę rozszerzenia w nazwie pliku, ale jak już zauważyłeś nic to nie zmienia.

A jeżeli chcesz zmienić format zapisu muzyki to z darmowych polecam Audcity , do pobrania z Voratlu.


(daniellbn) #4

Panowie panowie ... dokładnie wiem o co mi chodzi i chodzi mi o rozszerzenie ... cała płyta ma pliki wma (tak jak an tym zdjęciu http://img155.imageshack.us/img155/3302/pliks.jpg) a ten jeden niechcący zmieniłem na mp3 ... i nie mogę teraz wrócić do wma ... a wygląda to tak http://img716.imageshack.us/img716/8136/plik2.jpg ... i nadal jedno przeczy drugiemu ?? bo moim zdaniem nic niczemu nie przeczy


(Placio74) #5

daniellbn, wyłącz ukrywanie rozszerzeń znanych typów plików i wówczas popraw nazwę/rozszerzenie pliku.

Dany plik ma 'podwójne' rozszerzenie (.wma.mp3) - przy czym jako 'właściwe' (i ukryte u Ciebie przez system) traktowane jest to po ostatniej kropce, a wcześniejsze 'wlicza się' do nazwy pliku.

Możesz również skorzystać z jednego z 'alternatywnych' menedżerów plików, który nie ukrywa rozszerzeń - np. FreeCommander.


(daniellbn) #6

mam juz od dawna odznaczone i nie moge zmienić tego rozszerzenia... wpisałem raz ".mp3" po czym zobaczyłem ze nie chce się odtworzyć wiec wpisałem potem .wma ... i nic ... jak to zmienić ...


(Placio74) #7

Na zrzutach tego nie widać...

Nie dodawaj następnego 'rozszerzenia' - po prostu usuń nadmiarowe.

Próbowałeś skorzystać z FreeCommander'a?