Jak zmienić sieć Hp Deskjet 2545?

(mati9847) #1

Witam. Mam problem z drukarką. Była ona podłączona bezprzewodowo do modemu. Niedawno zmieniłem tryb pracy modemu na bridge i dodałem router więc mam nową sieć Wifi. I teraz drukarka jest ciągle przypisana do starej sieci Wifi. Jak zmienić żeby była podłączona do nowej sieci, która jest z routera?

(fiesta) #2

Reset drukarki do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja sieci:

(mati9847) #3

Czy do tego jest potrzebny kabel USB typu B? Bo niestety ale nie wiem gdzie się podział

(fiesta) #4

A przeczytałeś co jest napisane we wskazanym linku?

NOTE: This method requires a USB cable. Do not connect the USB cable until prompted to do so.

(mati9847) #5

Kurczę przepraszam nie zauważyłem. No nic chyba będe musiał kupić kabel. Dzięki za szybką odpowiedź

(roobal) #6

Przy pierwszej konfiguracji kabel jest potrzebny, przy zmianie niekoniecznie. Masz dwie opcje: 1. Wrócić do starego trybu pracy modemu, tak żeby drukarka miała łączność z siecią. Wówczas logujesz się do drukarki przez www do panelu zarządzania, zmieniasz ustawienia sieci, zapisujesz i przełączasz się na nową sieć (powinno zadziałać); 2. Ustawiasz na nowym routerze tą samą nazwę dla wifi i drukarka powinna się podpiąć bez jakiejkolwiek ingerencji.

Jeśli adresacja się zmieniła, to musisz tylko przekonfigurować ustawienia drukarki na komputerach, tj.dodać nowy port tcp/ip z adresem ip. Jeśli na routerze masz wbudowany dns, np. mDNS, to wykorzystaj to, wtedy drukarki instalujesz po nazwie i wszelkia zmiana w adresacji nie powoduje zmian w konfiguracji urządzeń na komputerach.