Jak zmienić skojarzenia, aby irfanview i mpc hc, miały dobre skojarzenia plików

Jak zmienić skojarzenia, aby irfanview i mpc hc, miały dobre pliki? w ustawieniach nie można zmienić.

ppm na jpg i wybierz otwórz za pomocą i wybierz irfanview, zaznacz „zawsze otwieraj pliki za pomocą irfanview”

Ewentualnie

Ustawienia systemu > Aplikacje > Aplikacje domyślne

W „Odtwarzacz wideo” wybierasz MPC-HC a w „Przeglądarka fotografii” Irvanview

W ten sposób za jednym zamachem zmienisz skojarzenia dla różnych formatów plików wideo i zdjęć.

Tak niestety nie ma :frowning:

tj czego nie ma? Nie masz MPC-HC na liście ?

I „wybierz aplikację” nie działa na *.rmvb?

Co do kolejności to ja bym zaczął od IrfanView, a potem MPC-HC - by nie poprawiać na 3 razy z racji nagłego oglądania filmów przez IrfanView.

Jest tam, a brakuje jeszcze avi, mp4 i mkv

A z właściwości pliku 3 tych formatów nie da się na stałe wymusić MPC-HC - Adobe Reader tak wymusza zmianę przeglądarki PDF z Edge na swoje technologie.

Niestety nie idzie

To może MPC-HC ma bugi z obsługą Windows 11 by w kafelkowych ustawieniach wyprosić pozycje dla mp4/mkv/AVI.

Może.

Może coś da jak odinstaluję irfanview i mpc, a potem resetuję rozszerzenia?

Ah to Windows 11, nie zauważyłem. Czyli Windows 11 zmienili to okno zupełnie, dobrze wiedzieć. Nie ma już przypisywania wg zastosowań aplikacji?

Jest jeszcze metoda taka, że włączasz MPC-HC > Widok > Ustawienia > Formaty i tam ustawiasz. Nie wiem czy to działa w Windows 11. Tak samo Irfan > Options > Properties > Extensions - z tym że sam Irfan pisze, zeby to robić z ustawień systemowych.

Ewentualnie tak jak pisał @stens1950 każdy typ pliku z osobna klikasz i wybierasz „Otwórz za pomocą”

W Windows 10 to było prostsze.

Windows 11 wszystkie metody : Two Efficient Ways to Change Default Apps on Windows 11

Nie działa :frowning:


Tak jak wcześniej pisałem, tylko musisz odinstalować appkę „zdjęcia” i wtenczas ppm na zdjęcie i otwórz…

Jak odinstalować zdjęcia?

Z kafelkowych właściwości aplikacji a jak tam nie ma to w PowerShell lub nakładkami typu „Aero Tweaker”.

Get-AppxPackage *photos* | Remove-AppxPackage

Nie pomogło, chyba coś namieszałem i chyba będę musiał ponowne instalować system :frowning:

Ściągasz geekuninstaler https://www.dobreprogramy.pl/geekuninstaller,program,windows,6628579318241409
Klikasz na zakładkę „widok” ustawiasz „Windows Store Apps” i programik robi wszystko za Ciebie.

Może jak dam resetuj ten komputer, bez usuwania plików osobistych?