Jak zmienić sposób otwierania div-a

Dzień dobry,
Dla lepszego oglądu problemu umieściłem cały kod pod tym linkiem
Mam jakiś błąd, chyba w css-ie? bo normalnie różowy button powinien otwierać warstwę z flagami, ale tego nie robi. Przy wejściu na stronę div z flagami jest otwarty, a ma otwierać się dopiero po kliknięciu.
Po zamknięciu warstwy i odświeżeniu strony div z flagami jest znów otwarty. :frowning:

Czy może ktoś mi wskazać dobre rozwiązanie?

Jak sobie zbadasz element z flagami a następnie użyjesz przycisku do schowania, zobaczysz, że jQuery dodało odpowiedni styl do elementu:


Więc jeśli chcesz, żeby kontener zaczynał jako zamknięty, dodaj go ręcznie. Toggle go zniweluje. Co zresztą jest pokazane w dokumentacji - https://api.jquery.com/toggle/

1 polubienie

Rzeczywiście to działa. Zastanawia mnie jednak fakt, że w stylach mam zadeklarowane tak jak poniżej

#container5 {text-align:center; width:100%; height: 52px; margin-top:5px; float: left; display:none;}

i ten zapis nie działa? - tylko musi być wpisane to “none” bezpośrednio na tym div?

I znowu z pomocą przyjdą narzędzia deweloperskie :slight_smile: Style dla container5 wyglądają następująco:
image
Im styl jest wyżej tym ma wyższy priorytet. Twój display: none jest nadpisany dwukrotnie - raz przez media query z max-width: 800px a następnie przez media query z max-width: 600px; Natomiast style wpisane inline’owo do tagu mają najwyższy priorytet. Zmodyfikuj media query to zacznie działać, ale osobiście odpuściłbym w ogóle definiowanie parametru display dla skryptowanego diva bo to wprowadza tylko zamieszanie - budujesz sobie wrażenie, że sterujesz tym elementem, a tak naprawdę ostateczne słowo i tak ma javascript.

1 polubienie

Na wstępie - pozdrowienia dla kol. hindus.
Tak własnie wygląda rzeczowe i kompetentne wyjaśnienie :clap: brawo :clap: - dziękuję.
Powyższy sposób rozwijania div mam zamiar zastosować w takim rozwiązaniu.
I może w ramach uzupełnienia do tematu podpowie ktoś ( kol. hindus? ) też, jak jeszcze rozwiązać taki problem.
Na powyższym linku sekcja /body/ jest celowo przykładowo czerwona.
Czy można css-em?, zrobić tak że rozwijana po kliknięciu warstwa z flagami będzie wyświetlana na warstwie Content Column ??, a nie na czerwonym tle /body/, bo na wyświetlanej stronie w miejscu czerwonego tła będzie wtedy “czarna dziura” :wink:. Oczywiście Content Column będzie wtedy przesunięta “wyżej”, i o to też mi chodzi.
2019-07-22T22:00:00Z
Rozgryzłem już ten drugi problem

Tak odnosnie tych flag, nie lepiej uzywac do tego po prostu combo box czy cos takiego, zamiast tworzyc rozwiazania, ktore moga byc nienajlepsze pod wzgledem dostepnosci?