Jak zmienić swój profil(konto) w Windows 7?

Jak zmienić swój profil(konto) w Windows 7?

Konto, profil oczywiście działa, owszem jestem użytkownikiem z uprawnieniami Administratora ale nie jestem Administratorem. W sumie system Windows po instalacji tworzy chyba 2 konta. Ja dopiero się skapnąłem, że jestem zwykły użytkownik ale z pełnymi uprawnieniami… Jedynie problem występuje z UAC, np. teraz nie działa drag drop przy włączonym UAC np. Photoshop, MixedInKey (nie działa przeciąganie elementów)

Próbowałem skopiować wszystkie dane do konta Administrator ale po tym mój system wygląda tak, jakby dopiero co został zainstalowany (na tym koncie Administrator)

Postępowałem wg wskazówek na stronie Microsoftu…

Może zainstaluje system od nowa, ale mam bardzo duży problem… potrzebuje wszystkie kopie przygladarek, programów i wszystko z App (mogą być w nich zawarte ustawienia np. Edytorów PSPad, notepad i wiele wiele programów…

Zalezy mi na wszystkich ustawieniach programów, przeglądarek i wszystkich potrzebnych …

Odświezenie systemu w tym przypadku nie zamieni mojego konta z uprawieniami Administratora na konto poprawne Administrator…

Wszelkie rozwizania będą cenne…

a wyłączenie UAC nie pomogło?

Konto użytkownika z uprawnieniami admina ma te same prawa co administrator

http://www.forensit.com/downloads.html

Sciagnij USer Profile Wizard 3.7 (http://www.forensit.com/Downloads/Profwiz3.zip). Uruchom na koncie docelowym a nie źródłowym. Postępuj zgodnie ze wskazówkami (wskaź profil źródłowy).

Instrukcja po polsku potrzebna

Enter the domain:

Enter the account name:

zaznaczyć set a default logon?

co dalej?

DISABLE ACCOUNT ?

DELETE ACCOUNT ?

wszystko się uszkodzilo :frowning: cos zle zrobiłem?

ŻEGNAJCIE DANE … :frowning:

Na przyszłość pytaj przed zatwierdzeniem:

  • odznaczyć ‘JOIN DOMAIN’, zmien na nazwe swojego komputera (tam bedzie do wyboru),

  • enter account name: wpisujesz to docelowe, czyli jak np. administrator, to administrator

  • w nastepnym oknie wybierasz źródłowe. Nic innego nie zaznaczasz.

  • przelogowujesz sie na konto docelowe (np. wylogowujesz sie z administrator i ponownie logujesz).

Już za późno… Profil się uszkodził  a za tym idzie także wszelkie ustawienia, programy się nie uruchamiają , usługi, całkowita niemalże awaria.

Oczywiście mam KOPIĘ ZAPASOWĄ w postaci kilku-dniowego obrazu i KOPIĘ najświeższa (ale jedynie foldery skopiowane), więc tutaj będzie większy kłopot z przywracaniem bo nie wiadomo co gdzie kopiować aby przywrócić licencje programów, ustawienia, wszelkie dane… z AppData, Local, Roaming itp. itd…

 

Tylko ponowna instalacja i 2 dniowa żmudna instalacja sterowników, programów i wiele więcej…