Jak zmienić swoje IP?

witam IP chciałbym się dowiedzieć jak mogę zmienić swoje IP ( w ogóle to wydawało mi się ze mam ip zmienne) dostawca internetu UPC.

matifcb ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

UPC nie oferuje zmiennego IP. Zdarza się, że adres IP w UPC się zmienia, ale dzieje się to bardzo rzadko. Tak poza tym jakie masz IP? Publiczne czy prywatne :arrow: publiczne-czy-prywatne-sie-dowiesz-jak-sprawdzic-t436771.html ?? Jeśli prywatne, to i tak jesteś za NATem, wiec w żaden sposób samodzielnie IP nie zmienisz.

http://imageshack.us/photo/my-images/80 … uurkh.jpg/

Prawdopodobnie korzystasz z jakiegoś routera, dlatego masz prywatne IP. Sprawdź w routerze jaki adres pokazuje Ci na interfejsie WAN. W każdym razie, jak pisałem, w UPC nie ma zmiennego IP, więc i tak go nie zmienisz, musi to zrobić dopiero UPC. Jedyne co Ci pozostaje, to odłączyć modem na 24 godziny i liczyć na to, że dzierżawa adresu wygaśnie po tych 24 godzinach, ale jeśli IP jest przypisane do MAC, to dzierżawa nie wygasa, adres przypisany jest na stałe.

tak korzystam z rutera Thomsona i żeby używać WIFI mam rutera tp linka.

jak to zrobic :

Sprawdź w routerze jaki adres pokazuje Ci na interfejsie WAN.

Dodane 17.12.2012 (Pn) 14:02

http://imageshack.us/photo/my-images/20 … uurgl.png/

wydaje sie jakbym w TP linku mial dynamic zaznaczone IP

Z routera czy z modemu? UPC dostarcza routery z modemem kablowym, który ma również Wifi. Jeśli masz modem, a nie router z wbudowanym modemem kablowym, to masz prywatne IP, chociaż UPC przydziela raczej adresy z klasy A, ale możliwe, że tu akurat przypisali adres z klasy C. Szybciej będzie jak napiszesz z jakiego pakietu korzystasz to sobie znajdę czy masz publiczne IP, czy nie.

THOMSON to modem przepraszam ( ma on możliwość wifi ale bardziej się opłacało kupić swój ruter właśnie tp linka i mięć WIFI) tak wiec od karty sieciowej idzie kabelek do rutera TP link a od niego do Modemu Thomsona od UPC

OK mój pakiet UPC to 3w1 i internet nazywa się FIBER POWER 30MB/s. znalazłem parametry techniczne usług internetowych i jest napisane ze Liczba publicznych adresów IP = 1

matifcb , na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich znaków diakrytycznych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż), proszę poprawić swój post.