Jak zmienić system plików karty pamięci z raw na Fat32


(Darekskoczek8) #1

Witajcie. Zakupiłem ostatnio na allegro w/w kartę pamięci... Jak tylko paczka do mnie dotarła włożyłem kartę do czytnika. Wykrywało ją normalnie i miała 31gb więc zacząłem kopiować pliki. Po skopiowaniu około 4gb danych postanowiłem umieścić ją w telefonie. Telefon wykrył ją normalnie lecz pliki które na niej zapisałem zniknęły :confused: Co prawda nie wszystkie ale większość lub zostały same puste foldery :confused: Formatowałem ją z poziomu windowsa kilka razy ale to nic nie dało... Przeczytałem gdzieś w necie aby przejechać kartę programem HDD Low Level Format Tool i tak zrobiłem. Trwało to bardzo długo ale niby się udało... Teraz jest taki problem że karta widziana jest jako dysk przenośny o pojemności 254GB ! i nie da się na nią wejść... System woła że trzeba ją sformatować a jak już chcę to uczynić to mam tylko do wyboru w/w pojemność i dwa systemy plików : NTFS i exFAT :confused: Macie jakiś pomysł żeby kartę sformatować z aktualnego systemu plików RAW na Fat 32?!? Próbowałem już kilku programów np jakiś do HP ale nic to nie dało :confused: Pilnie proszę o pomoc. Karta to ogólnie jakiś no-name ale pisałem ze sprzedawcą i może mi ją wymienić więc chciałbym chociaż powrócić do fat32 i normalnej pojemności aby móc ją wymienić. Pomocy !


(darek0107) #2

Normalnie włóż ją wejdź w systemie Windows w zarządzanie dyskami i usuń partycję na tej karcie. Powinno zadziałać. Albo jakimś programem do zarządzania dyskami np. EASEUS to zrób.


#3

skoku8 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(scripter1) #4

skoku8 , a czy sprawdziłeś czy twój telefon obsługuje karty tej pojemności i czy w ogóle obsługuje karty SD HC zanim zacząłeś z nią kombinować?


(Darekskoczek8) #5

Telefon obsługuje normalnie jest to SE Yari. Co do systemowego zarządzania dyskami… mam tam tylko możliwość formatu tej karty ale też ono nic nie daje bo wyskakuje błąd a partycji nie mogę usunąć gdyż ta opcja jest niedostępna. Zaraz sprawdzę ten program EASEUS. Macie jeszcze jakieś propozycje ?


(Bowjan) #6

Sugeruje zwrot karty sprzedawcy.Na allegro pojawiło się dużo takich kart(micro 32 giga) No name w cenie do ok 80,- Większość z nich jest niepełnosprawna.Przy kopiowaniu powyżej 2 giga zaczynają siać błędami.Miałem ich kilka.


(Darekskoczek8) #7

No dobra tylko czy teraz mi ją przyjmą >? w systemie plików raw :confused:


(Stpuzio) #8

GParted powinien Ci pomóc.


(Darekskoczek8) #9

Zaraz sprawdzę… A coś jeszcze ?