Jak zmienić system w tablecie?

(fedora24x) #1

Mam tablet GoClever Orion 70L jest to tablet zrootowany działający na armv7 1Ghz alwinner quadcore

Istnieje możliwość całkowitej zmiany systemu z androida na np. gentoo. arch ??

(Piesek64) #2

Nie ma możliwości całkowitej zmiany systemu na tablecie z Androidem. Tak samo z iOSem i WP. No chyba, że potrafisz portować firmware na inne systemy. Wtedy zostaje ci tylko kompilacja systemu na armv7.

(takiktoś) #3

Da się zainstalować Ubuntu

(Piesek64) #4

Aczkolwiek, nie można zamienić Androida na Ubuntu.

(fedora24x) #5

A UcLINUX poszedł by na tablecie?

ps: da sie wgrac linuxa na nokie e66 ?

(dragonn) #6

Jeśli zadajesz takie pytania to znaczy że nie dasz sobie rady czy czymś takim. Cross-kompilowałeś kiedyś kernel na Androida? To jest pierwszy punkt jaki trzeba ogarnąć żeby na sprzęcie z Androidem wgrać jakiegoś Linuksa (jeśli ktoś wcześniej nie przygotował już po prostu wszystkiego).

(fedora24x) #7

Cross compiling miałem gdy bawiłem się z LFS -> linux from scratch, coś tam wiem :slight_smile:

chce fona lub tablert zamienić w pełno wartościowy linuksowy terminal, kernel androidowy

może być ale wzytsko ponim wypadało by zmienić?

(nintyfan) #8

Niektóre kernele Androidowe nie maja obsługi loopback device i pewnie wielu innych rzeczy.

(dragonn) #9

Dlatego zaczyna się od kompilacji kernela dla swojego sprzęty z obsługą brakujących rzeczy. Czyli na początek musisz znaleźć źródła jakiegoś kernel który zadziała na twoim tablecie. Może być bezpośrednio od producenta albo jakiś zmodowany przez jakiegoś użytkownika.

(fedora24x) #10

Moge zkompilować linuxa na armv7 ? z wszytskimi modułami i sterownikami ? Tylko potem jak do zaimpletowac w urządzeniu bo bootloader jest zablokowany a sam kernel to nie terminallinuxowy :frowning:

(sir_lucjan) #11

Jedynym ograniczeniem jest zawsze użytkownik:

http://archlinuxarm.org/packages

Tutaj masz jakieś gotowce. 

(dragonn) #12

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, musisz mieć źródła producenta zgodne z twoim tabletem, linux z mainline nie ruszy na żadnym tablecie bo producencie wprowadzają swoje zmiany które tam nie lądują. Ale jeśli na tablecie nie masz możliwości wgrania innego kernal to możesz zapomnieć o czymkolwiek, zostaje tylko linuks w chroot ale to jest proteza.

(enedil) #13

@fedora24x

Jeżeli chcesz się podjąć takiego zadania, to trzeba jeszcze być dojrzałym psychicznie. Kompilacja krzyżowa na Androida, to coś innego niż zwykle podążanie za poradnikiem.