Jak zmienić szerokość ekranu w grach?

Jak włączę jakąś grę (teraz jestem już na 1 monitorze) to uruchamia się w trybie 4:3. Mój ekran to 16:9. Dzieje się to w grach UT1999, UT2004 a tam niestety nie można zmienić szerokości. Jak zmienić szerokość ekranu z 4:3 na 16:9 w grach?

Spróbuj w sterownikach ekranu poszperać i wymusić dany tryb. Zależy jaka to karta graficzna, oraz jaka jest wersja sterowników.

W większości starszych gier nie da się uruchomić w panoramicznym trybie obrazu.

Obydwie powinny działać normalnie przy 16:9 (wersje z antologii normalnie wykrywają u mnie rozdzielczości panoramiczne, choć mają problem z wyższymi rozdzielczościami)… Spróbuj ustawić “ręcznie” rozdzielczość:

Wejdź do folderu instalacji UT i w podfolderze System odszukaj pliki odpowiednio “unrealtournament.ini” (UT) i “ut2004.ini” (UT2004).

Otwórz plik(i) np. notatnikiem i znajdź opcje

FullscreenViewportX=

FullscreenViewportY=

Możliwe, że wystąpią kilka razy (dla różnych trybów renderowania grafiki). Ustaw nimi satysfakcjonującą cię rozdzielczość - np. dla 1366x768:

FullscreenViewportX=1366

FullscreenViewportY=768

Kilka uwag na koniec:

  1. To jest prowizorka - rzeczywiście masz coś skopane z ustawieniami ekranów w Windows :confused: Próbowałeś wtedy reinstalacji bez podpiętego drugiego monitora?

  2. Zakładam, że masz ustawione renderowanie z użyciem D3D HAL, bo na software były tylko rozdzielczości 4:3 o ile dobrze pamiętam.

  3. Gry się uruchomią, ale rozdzielczość raczej nie będzie dodana do menu, więc najlepiej później nie dotykać opcji zmiany rozdzielczości.

  • Witam. Choć masz komputer z ekranem panoramicznym, to nie znaczy, że gra Ci się uruchomi w trybie panoramicznym.

Producenci gier, jeszcze 13 lat temu nie wiedzieli, że będą panoramiczne telewizory, monitory, laptopy. W 2004, jak robili, to i tak sporo osób

miało 4:3, bo te panoramiczne, to praktycznie jeszcze luksus był.

:arrow: - I tu mam złą wiadomość dla Ciebie. Nie uruchomisz tych gier w trybie panoramicznym. Wchodzić w pliki systemowe gry/gier też nie radzę,

bo możesz coś źle zrobić, i będziesz musiał grę przeinstalować. Albo po tych zabiegach wcale się nie uruchomi, i czekać będzie Cię przeinstalowanie gry/gier

:arrow: To dla porównania. Równie dobrze mógłbyś próbować ustawiać ( przykładowo ) rozdzielczość karty w PC 2560x1600 na monitorze,

który pozwala na 1920x1200. - Nie ma takiej opcji, bo nawet takiej rozdzielczości karty graficznej ( 2560x1600 ) nie zobaczy monitor.