Jak zmienić szybko nazwy wielu fotek

Fotki z aparatów fotograficznych mają takie dziwne nazwy. Zmienianie nazw pojedynczych fotek jest dosyć uciążliwe, ale można to

zrobić hurtowo. Zaznaczamy wszystkie fotki lub tylko niektóre i zmieniamy nazwę jednej z nich, naciskamy ENTER i wszystko. :slight_smile: Prezentacja na filmiku:

http://youtu.be/E-YSRAM7TmM

Myślę, że nie wszyscy o tym wiedzieli. :slight_smile:

Proponuję zainstalować przeglądarkę obrazów FSViewer, używam od kilku lat,żadnych problemów,ma dużo obcji co ważne dla mnie / robię dużo zdjęć /fajną obcję zmiany nazwy hurtowej nieograniczonej ilości fotek.

Pozdrawiam

Total Commander też ma taką opcję, znaczy hurtową zmianę nazw plików i do tego bardziej rozbudowaną niż to z Explorera.

Polecam IrfanView, tryb przetwarzanie wsadowe z menu Start,tam też można dokanać nie tylko zmiany nazw według klucza, ale zmienić format fotki, rozmiar, kolory i naświetllenie, przycięcie, dodanie ramki, napisów na fotkę etc…

Jak ktoś bawi się dużo z fotkami , to zapewne ma Photoshopa. A więc może skorzystać z funkcji file>automate>batch, w tymże programie. Funkcja pozwala nie tylko hurtowo zmieniać nazwy zdjęć, ale także przycinać je, pomniejszać, poprawiać kolory itd… można tu wykorzystać prawie każdą funkcję dostępne w PS. Możecie o tym więcej poczytać na stronach adobe :wink:

ACDSee ma opcję zmieniania masowego nazwy plików i ich rozdzielczości. Można także ustawić stopień kompresji zmienionych plików. Prosto szybko i przyjemnie :slight_smile: Polecam

Cześć,

od siebie polecam freeware’owy Lupas Rename - posiada wsadową zmianę nazw.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Ja polecam program Advanced Renamer, posiada wiele przydatnych opcji

Witam, ja polecam program Ren Phoric, sama z niego korzystam kiedy tego potrzebuję :smiley: