Jak zmienić szybkość nagrywania?

Mam problem ze zmianą szybkości nagrywania w Ashampo Burning 6 Free.Jak mogę to zmienić?

tam gdzie program oczekuje na włożoną płytkę i ją rozpoznaje, masz opcję, w tych opcjach jest możliwość zmiany prędkości.

Tam jest tylko,Szybkość nagrywania 10x.W opcjach nie da się zmienić,jest tylko 10x.

Hej!

Jaka to płyta i jaka nagrywarka? Być może płyta nie jest dobrze rozpoznana.

Jest to płyta wielokrotnego zapisu Active Jet.Pisze na niej 1x12x.Nagrywarka LG,pisze że Super Multi,co mogę jeszcze napisać.

jest to płytka CD-RW (high speed)??? na ogół nagrywarki przy takich płytach mają możliwość wyboru między 4x i 10X, ale nie wszystkie, płyty są rozpoznawane po kodzie przez napęd, który ma w swoim biosie dostępne prędkości zapisu (trzeba by bios edytować - nie polecam) bądź używać bardziej zaawansowanego softa do nagrywania - czasem potrafi wymusić inną prędkość, ale nie zawsze. innymi słowy jak masz dostępne 10x to nagrywaj 10x

A jaki soft byś mi polecił do nagrywania?Dodam jeszcze,gdy już nagram na tej płytce,nagra się,ale nie chce mi ona odtwarzać tych nagranych piosenek w wieży.Na kompie odtwarza.W Ashampo daję nagraj płytę CD,dla wszystkich odtwarzaczy CD.Mimo tych czynności,nagra mi,ale nie odtwarza w wieży,dlaczego?

Hej!

Dokładnie… albo używać płyt TDK, Verbatim, z tańszych Esperanza. Ewentualnie aktualizacja firmware do napędu może coś pomóc.

Tak.Co do softu,jaki byś zaproponował?.Co do aktualizacji firmware,nie umiem tego zrobić,nigdy czegoś takiego nie robiłem.

ja nie proponuję innego sam uzywam Ashampoo w ver. 2009 i na moje potrzeby wytsracza - przerzuciłem się z nero jak zaczął robić się “krową”, powiedz może dlaczego zależy Ci by zmienić prędkość nagrywania na płycie RW??? bo może wcale nie jest to niezbędne. ewentualnie podaj model napędu (dokłady) będzie np w menadżerze urządzeń.

Miałem taki sam problem jak ty, tylko mi nagrywało z prędkością 10x, zmień na CdBurnerXp i będzie wybór prędkości nagrywania, w opcji nagrywania możesz pominąć wykryte prędkości i możesz nagrywać od prędkości 1x do 12x. Nagrywam z prędkością 4x i czyta w każdym odtwarzaczu. W opcjach programu, ustawieniach głównych musisz zaznaczyć “zawsze pokazuj wszystkie prędkości zapisu” firmware masz dobre nagrywarki, wszystko jest ok.

Hej!

Jak zaktualizaować firmware krok po kroku dowiesz sie na forum cdrinfo.pl - o ile oczywiście jest nowszy firmware do Twojego napędu.

Do do oprogramowania też używam Ashampoo, ale jak z czym sobie nie radzi to wracam do Nero 9 - dla bardziej obytych - nie trzeba przecież instalować wszystkich pakietów dostępnych w instalce… wystarczy zostawić samo Nero Burning Rom i po sprawie.

Po co aktualizować, skoro zmieni softa do nagrywania i będzie dobrze.

Porostu nie trzeba kierować się tym, że na taniej płycie (zwłaszcza CD-RW) pisze np 24x. Kupisz lepszą np Verbatim lub TDK i powinna chodzić bez problemu i być wykrywana na tyle ile pisze na płycie.

Jeżeli kupi droższa i lepszą płytę to powinno wykryć różne prędkości nagrywania, ale tych tańszych i starszych przede wszystkim nie wykrywa tak dokładnie.

Co do aktualizacji firmware to zbędny czyn, gdyż u mnie to nic nie pomogło, jedynie zmiana softu pomogła, jak chce to może to zrobić oczywiście.

Hej!

Wiesz nie pomogło, bo widocznie nowy formware też nie zawierał info o danej płycie. Nie zawsze aktualizacja firmware pomoże, ale to dość bezpieczna operacja i można ja śmiało przeprowadzić, tym bardziej, że napędy są teraz tanie ok. 60-70zł, więc w razie niepowodzenia mała strata :slight_smile:

Jeśli mu zmiana oprogramowania pomoże to tym lepiej - nie będzie musiał sie bawić w upgrade firmware’u :slight_smile:

Dyskusja OT --> Śmietnik.