Jak zmienic taktowanie ramu z 1333 na 1866

(Samniewiem83) #1

WItam..otz na wstepnie krotko i zwiezle..co do kompow to nie ejstem jakims specem .Posiadam 2 kosci ramu 2x8gb 1866mhz..i tu problem poniewaz w biosie pokazuje mi 1333 mhz..w ustawieniach na auto..Procesor posiadam i72600k ustawiony tez na auto turbo mode i pokazuje 3,8 mhz na kolor zolty tak samo jak predkosc ramu.Ten ram obsluguje jedec i xmp.. moja pluta glowna to asus p8p67 pro R.3.0 cos takiego..nie wiem czy to cos zmienia ale podam jeszcze karte graficzna a jest nia gtx 570, 1,2 gb ramu..czy po zmianie recznym na 1866 bedzie mi tyle obslugiwalo czy mam cos jeszcze zmienic?czy wogole jest to mzoliwe?z gorydzieki za pomoc!

(Jas162) #2

Tak. Musisz ręcznie ustawić szybkość pamięci. Płyta obsługuje tą szybkość ale po OC

(Samniewiem83) #3

odnosnie tego co mowisz zmienilem na 1866 i po zmianie nad tym z opcji auto przeszlo cos by all core czy cos takiego o oc chyba chodzi.wiec tego tez nie tykam bo to procek wzmacnia tak? aaa i jest jeszcze opcja w tej plycie ze mam 3 zakladki..saving mode,normal mode i asus optional mode.na normal mode mialem te 1333 mhz a biorac na te ostatnia niby najmocniejsza podnosi mi oc procka i ramu ale do 1600 tam z malym haczykiem..wiec co radzisz zostac przy tych zakladkach czy zmienic te taktowanie ramu?

(Mandrasik17) #4

Ja bym radził samemu zmienić, wkońcu w trzech zakładkach nie dadzą rady dokładnie zoptymalizować pracy podzespołów których może być wiele konfiguracji.

(Samniewiem83) #5

dodam ze to wszystko ma sluzyc do gier w wysokich rozdzielczosciach poniewaz na dniach wkladam mocniejsza karte i chcialbym zeby te 8gb ramu oddalo swoje pieniadze:)system mam 7 ultimate 64 bit i na swiezym systemia ma 1,30 gb zuzycia ramy a jak odpale pare programow w tym antywira rosnie do 1,8 juz.

(Golden Finger) #6

escroo ,

na forum obwiązuje pisanie z zastosowaniem znaków diakrytycznych.

Nie stosowanie się do Regulaminu skutkuje przeniesieniem tematu do :arrow: śmietnika.