Jak zmienić viste na xp na hp530

Witam, mam kupiłem laptota (jest to hp530) z zainstalowaną vistą chce zainstalować na nim xp. Niestety instalator nie widzi dysku, podczas formatowania instalatorem wyskakuje błąd a vista dalej się uruchamia, mój kolega sformatował go jakimś programem do naprawiania (niestety nie wiem jakim) po sformatowaniu xp dalej nie widzi tego dysku a vista bez żadnego problemu się instaluje.

z góry dziękuje.

//przerobiłem treść na bardziej czytelną :stuck_out_tongue:

“a vista bez żadnego problemu się instaluje” bo vista ma zintegrowane sterowniki a xp nie. Więc musisz zintegrować sterownik Intel SATA AHCI Controller Driver ze swoja instalką windowsa xp.

Proponuję Ci najpierw ściągnąć wszystkie sterowniki jakie będą Ci potrzebne nawet po instalacji xp-ka.

Link do strony ze sterownikami to 530:

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te … =30#113165

Sterownik zintegrujesz programem np. nLite. Znajdziesz jak to sie robi na google.

P.S. mam takiego hp530;p i jestem z niego bardzo zadowolony (mało bajerów = mało problemów).

Też uważam że mało bajerów to mało problemów

Spróbuje tą twoją metodą ale teraz czasu nie mam jak zobaczę to napisze czy się udało.

//ort

drobok , w związku z tematem viewtopic.php?f=2&t=213590 Twój ostatni post wylądował w kosmosie.