Jak zmienić wagę zdjęcia?

Witajcie,

 

jak w aparacie Samsunga zmienić wagę zdjęcia która wynosi około 4 mb?

Zmniejszyć rozdzielczość, czy na komputerze czy poprzez ustawienia w aparacie. Dodatkowo można zapisywać fotki w mniejszej jakości (nie polecam - nie po to kupuje się coraz lepsze aparaty).

Wydaje mi się że zmniejszenie rozdzielczości/jakości zdjęcia powinno pomóc

Chyba chodziło o 4 MB. Bo z 4 mb zmnieszanie wagi nie miałoby sensu, nie mówiąc o tym, że coś takiego jak ułamek bita nie istnieje.

 

W aparacie, to musiałbyś poszukać opcji do zmiany rozdzielczości (nie napisałeś co to za Samsung). Myślę jednak, że korzystanie z takich opcji nie jest dobrym pomysłem, bo dużo trudniej wtedy z ewentualną obróbką grafiki (np. chcąc wykadrować jego fragment, stracisz dużo na jakości).

 

A na komputerze - masz do wyboru albo skalowanie zdjęcia, albo kompresję stratną. Wszystko znajdziesz w dowolnym programie do obróbki grafiki. Może oprócz Painta, gdzie zdjęcie co najwyżej przeskalujesz kiepskim algorytmem i bez możliwości wpisania rozmiaru docelowego w pikselach, a najwyżej w procentach oryginalnych wymiarów.

 

Skalowanie znajdziesz w menu programu, kompresja stratna - przy zapisywaniu do formatu JPEG (w niektórych programach ta opcja nazywa się Eksportuj).

http://www.edytujfotke.pl/

 

Polecam, dobra sprawa nie musisz zmieniać nawet rozmiaru w zdjęciach …

Potem masz o ile ma jakość zmniejszyć i to się przekłada na mb. 

Ale ja mam na myśli zmianę w aparacie, gdyż to niezbyt normalne że na karcie 2 giga może być tylko około 80 zdjęć podczas gdy na innym aparacie około 200 zdjęć mieści się na podobnej karcie.

To jeśli nie zależy ci na możliwościach obróbki w przyszłości itp., ustaw w aparacie, żeby robił w jakiejś rozsądnej rozdzielczości, a nie kilkunastu megapikseli :slight_smile: