Jak zmienić wentylator w zasilaczu?

mam zasilacz jak w opisie . chcę w nim zmienić wentylator bo troszkę hałasuje . na jaki mam wymienić ?? jaka tam jest wtyczka 3 pin czy jakaś inna ? a morze zamontować jakiś potencjometr ?? morze podajcie jakie propozycje co ztym zrobić.

ja zrobiłem taki przeszczep :wink:

musisz kupić wentylator i usunąć całkowicie żółty kabel… służy do pomiaru obrotów

wtedy obcinasz wtyczke z wentylatora i obcinasz cały czarny kabelek… lutujesz z nowego wentyla i robisz to samo z czerwonym… rób to po kolei bo jak się pomylisz to ci wiatraczek nie odpali lub będzie się kręcił w 2-gą stronę :wink:

a jak zmienic w tracer 4Life 400

Szukanie nie boli:

http://forum.pclab.pl/index.php?showtop … try4213372

Na twoim miejscu bym w ogóle wymienił tego Tracera na inny model.

Scythe S-FLEX SFF21F 1600rpm (łożysko S-FDB - przystosowane do pracy w poziomie/pionie) - do kupienia np. tutaj:klik

Ja też taki zabieg wykonałem. Kup wentyl o odpowiednich wymiarach np. Acutake(tani i cichy) i nie obcinaj żadnych kabelków tylko wyprowadź kabel od wentyla poza zasilacz i podłącz do jakiejś wtyczki na płycie głównej lub do molexa w ostateczności. W zasilaczu masz 2 pinową wtyczkę i nie podepniesz tego wentylatora tam.

Można też w zasilaczu stary wentylator odciąć i tak samo odciąć w nowym końcówkę i zlutować kabelki ;]