Jak zmienić widok folderów podczas zapisywania windows xp (aktualizacja 07.02.2016)

Witam. Poruszam ten problem po raz drugi z powodu nieotrzymania odpowiedzi. Mianowicie chodzi mi o zmianę widoku podczas zapisywania pliku. W windows xp podczas zapisu pliku jest lista, a ja chciałbym sobie zmienić na inny wygląd np. ikony lub kafelki. Dodam jeszcze, że Narzędzia <Opcje folderów<Widok i ustawię np. na ikony to zmieni się tylko w eksplaratorze, a podczas zapisu nadal jest widok listy. Proszę o odpowiedzi jak to zmienić, ponieważ dla mnie jest to bardzo ważne. 4473c725bff87e0f.jpg

Kliknij w ikonkę czwartą widoczną czyli “Menu Widok” (przed nią symbol folderu, który tworzy nowy folder) i z rozwiniętej listy wybierz to, co Ci odpowiada tj. Miniatury, Kafelki, Ikony, Szczegóły. Listy nie chcesz, bo masz więc listy nie wybieraj.

ot tak:

56b009531151b_beztytuu.thumb.JPG.f68637ebez tytułu.JPG

Tę opcję już dawno próbowałem, ona zmienia tylko tymczasowo. (Np. podczas zapisu pliku w notatniku, ustawię widok na ikony, to po zamknięciu notatnika. I na następny raz jak zapisuję dalej jest widok listy). A jak to zmienić na stałe?

Pewnie gdzieś w rejestrze.

Pewnie tak, tylko gdzie?

No tak, to rozwiązanie jednorazowe dla każdego zapisu. Możliwość ustawienia takiego widoku na stałe z dużym prawdopodobieństwem istnieje, ale obecnie w epoce szarżującego W.10 trudno będzie znaleźć coś na temat. Może udałoby się przy  pomocy nLite znaleźć - ustawić w trakcie przygotowywania dostosowanej instalacji taką opcję. Jeśli się kiedyś natknę na info jak to zrobić trwale, to będę pamiętał o wątku. 

Dzięki. A może tak edytować rejestr? Który klucz odpowiada za eksplarator windows?

Zapewne tak właśnie. Wspomniałem o nLite, bo ma między innymi możliwość na poziomie tworzenia instalki wdrożenia tweaków rejestru, wszystko z opisem i całkiem tam tego sporo. 

Spróbuję “pobawić” się tym programem. A ten program jest po polsku? W tym programie jest opisane co do czego (np. jak edytuję jakiś wpis w rejestrze to pisze do czego on służy?).

@edit: Szukałem w rejestrze czegoś powiązanego z widokiem ikon podczas zapisywania i nic nie znalazłem. Był bym bardzo wdzięczny @janko wojownik jak byś pomógł mi odnaleźć klucz rejestru

Język polski wybierasz przy pierwszym uruchomieniu programu. Tutaj znajdziesz instrukcję http://osinfo.pl/artykuly/nlite-dostosowana-instalacja-windows-xp20002003 jak to się robi krok po kroku, od siebie dodam, że wygodniej będzie najpierw zintegrować sp3 i nic nie robić więcej, a dopiero obraz ze zintegrowanym już sp3  poddać przeróbce, jeśli nie integruje się sp3, to od razu można przejść do dostosowania.

Tu masz program i jego opis  http://www.dobreprogramy.pl/nLite,Program,Windows,12352.html 

Na etapie “_ Inne ustawienia/ Ustawienia usług oraz różne sztuczki dotyczące rejestru”_ możesz właśnie sporo zmienić między innymi także jeśli idzie o wygląd.

Co konkretnego klucza rejestru, to niestety nie wiem jaki może odpowiadać za tę zmianę, ale jeśli się przypadkiem natknę to napiszę. Obecnie używam Windows okazjonalnie, co do zmiany tego wyglądu to jeśli przypadkiem znajdę coś w sieci tudzież popytam użytkowników i może ktoś będzie wiedział, to zapodam czego się dowiedziałem, aczkolwiek sam też popróbuję amatorsko przy jakiejś okazji.

Jeszcze jedno pytanie o tym programie. Czy można dodać swoje pliki *dll? Bo chciałbym aby od razu była biblioteka uxtheme.dll albo mój własny shell32.dll. Jest taka możliwość?

 

@edit:  Natchnąłem się na jeden klucz. I odnośnie tego mam pytanie, czy to ten o który mi chodzi, czy też nie? Jeśli tak to jak go przerobić, aby podczas zapisywania były ikony lub kafelki zamiast listy. http://images75.fotosik.pl/304/62728a7abf24f9dbgen.jpg

Ścieżka klucza jest na obrazku.

Chyba raczej wywali błąd, ale nie nie przysięgnę.

Niestety nie wiem jaką wartość tu wpisać. Ale jeśli jesteś na tym etapie, to może załóż drugi temat z zapytaniem co tam wpisać żeby osiągnąć konkretny efekt.

Zaś odn. jeszcze nLite, to jeśli chcesz np. zachować kompozycje (widzę że masz zmodyfikowaną), to na konkretnym etapie możesz załadować lokalne - jak na screenie.

56c1e72d05800_beztytuu.thumb.JPG.283dbef

Tak tym programem, pobawię się w najbliższym czasie we wolnej chwili. Na razie jeszcze pociągnę ta obecnym systemie (około 1 miesiąc, może więcej).

Zaraz założę :slight_smile: