Jak zmienić wygląd ikon skrótów na ekranie głównym Androida 9?

Witam od niedawna mam telefon Motorola Moto G7 Power z Androidem 9. Telefon ma proporcje ekranu 19:9. Nieestetycznie moim zdaniem wyglądają skróty do aplikacji na ekranie głównym telefonu ponieważ ikonki są zbyt małe i wokół nich jest taka biała obręcz. Podczas gdy na poprzednim smartfonie czyli Moto G4 Plus z Androidem 7 i proporcjami ekranu 16:9 ikonki były duże i całe bez tej obwoluty białej. Chciałbym móc ustawić ikony takie jak w starszym systemie.

Ta biała obręcz (czyli ramki ikon) są dopiero od Androida w wersji 8-ej, a na Androidzie Nougat (7) tego nie miałeś. W Samsungu można to zmienić, nie wiem jak w Motoroli. A co do małych ikon, to nie wystarczy w ustawieniach wyświetlacza zmienić rozmiar wyświetlanych ikon, bądź wyświetlacza?

1 polubienie

Niby od Androida 8 potrzeba lepszy luncher by podmienić ikonki / podpisy pod skrótami do aplikacji.

U mnie np. LG tego nie ma już a na Android 7 dawał radę na podmianę ikon z jakiegoś zestawu 30 ikonek.

.

Szukaj podobnego czegoś i może znikną obramowania.

Zgadza się. U mnie na Samsungu z Androidem 8.1 tak to wygląda.

Dziękuję za odpowiedzi. Naszukałem się w tym po opcjach a jest ich dużo. Pomoc także jest obszerna, ale nie znalazłem nic takiego w opcjach. Jedynie rozmiar ikon i czcionki, ale o wyglądzie czcionki nic nie znalazłem.

1 polubienie

W czystym Androidzie 9, bez śmieci jakiegokolwiek producenta, też nie ma opcji zmiany.

No ja mam na Motoroli prawie czystego Androida poza gestami Moto itd. i z pomocy w ustawieniach jest napisane że jeśli chce ktoś mieć więcej fikcji z nakładką to że można zainstalować dowolną w Google Play’a albo przywrócić jeśli nie będzie komuś pasować.

Miałem też ten problem w Moto G6
.Aby uzyskać opcję zmiany kształtu ikon pulpitu należy:
-Wejśc w Ustawienia
-w pasku wyszukiwania wpisz ,kształt ikon"
-już w trakcie wpisywania wyskoczy opcja
,Zmień kształt ikon na ekranie głównym"
Kliknij w nią i zmieniaj na dowolny.

Opcjonalnie Novia Luncher, wtedy można podmienić ikonę na “lepszą” i nazwę aplikacji na “czytelniejszą” (np. spolszczyć).