Jak zmienić wysokość paska zakładek w FF?


(dark__jedi) #1

Witam,

jak zmienić wysokość paska zakładek w Firefoxie. Szukam większej przestrzeni dla wyświetlanej strony na ekranie netbooka, dlatego warto by zmniejszyć jego wysokość. Ewentualnie zmniejszyć pasek adresu - też byłoby dobrze.

Częściowo zmniejszyłem wysokość kart dodatkiem Stratiform.

Czy wysokość tych pasków da się zmniejszyć regulując jakiś parametr w about:config (tak byłoby zdecydowanie lepiej, bo każdy dodatek to jednak obciążenie dla FF).

Pozdrawiam..


(system) #2

Kliknij dostosuj i przeciągnij element zakładek w obszar kart wtedy zakładki będą się wyświetlały obok kart, dodatkowo zlikwiduj pasek menu i zakładek. Ja mam tak to zrobione: http://img823.imageshack.us/i/beztytuudfk.jpg/


(dark__jedi) #3

Rozwiązanie ciekawe, ale mam sporo zakładek i przez to zasłaniają całkowicie karty. Po prostu karty i zakładki nie mieszczą się na wspólnej belce.


(Cedar) #4

To pogrupuj zakładki w foldery (nawet wielopoziomowe - folder w folderze) i/lub użyj innego dodatku do obsługi szybkiego wybierania, np. Fastdial.

Szkoda miejsca na pasku dla wielu zakładek.


(dark__jedi) #5

Cześć Cedar.

Same zakładki mam tak pogrupowane od dawna bo jest ich dużo, natomiast pasek zakładek to jednak strony, których używa się najczęściej.

Jednak znalazłem chyba najlepsze jak dla mnie rozwiązanie, ponieważ dodatek Roomy Bookmarks Toolbar pozwala na autoukrywanie paska zakładek. Tak więc mam zakładki pod ręką a zarazem większy obszar dla strony na wyświetlaczu.

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a ... s-toolbar/

Testowałem sobie jeszcze pasek zakładek, który to można wrzucić obok paska adresu z opcją autoukrywania opisu (same ikony) i też jest dobrze - jeśli na pasku zakładek ma się ok. 20-25 skrótów.

Chociaż przydałaby się regulacja wysokości wiersza z paskiem adresu - było by już idealnie, zawsze to kilka pikseli więcej dla strony :wink: