Jak zmienic zintegrowaną kartę graficzną na "lepszą"

Witam mam problem z przełączeniem zintegrowanej grafiki w laptopie w biosie brak opcji jednak i tak automatycznie po ustawieniu w panelu nvidia działa ta słabsza grafika. Co zrobić, aby komputer działał na tej mocniejszej ?

Spróbuj przeinstalować sterowniki.

Próbowałem jednak nie poskutkowało.

często jest tak, że ta mocniejsza działa tylko jeśli ustawiony jest plan zasilania na “wydajny” albo gdy laptop pracuje na zasilaczu, a nie na baterii

Nie napisałeś co za komputer, co za system, nic nie wiadomo o co chodzi to jak mamy Ci pomódz. Powiem Ci tylko tak : np. w lenovo jest tak - na ikone programu, prawy klawisz myszy i urucho w nvidia. Albo w panelu nvidzia wybiera sie liste aplikacji które beda uruchamiane z tym procesorem.

Mam ustawiony cały czas na najwyższą wydajność i cały czas na zasilaczu.

Laptop msi cx61 0od-657xpl win7,procek i5, karta graf intel hd graphics 4000 i nvidia geforce gt 730m 2gb owszem jak napisałeś wyżej posiada taką samą opcję co lenovo lecz np jeżeli zainstaluję jakąś grę to przy uruchamianiu wyskakuje komunikat, błąd że twoj grafika jest zbyt słaba aby obsłużyć owy program. Cały czas komputer używa intela .

Dodane

edit jest ktoś w stanie pomóc ?

mariooo098 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Nie przepraszaj, tylko popraw!

A jaki to ma związek z działem Grafika? Przenoszę.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A może GF730 jest uszkodzona?

 

Daj screen z menadżera z rozwiniętą gałęzią kart grafiki.

 

Zrobisz tak:

Uruchomisz program GPU-Z dasz go do paska, zagrasz w wymagającą grę tak z 10 minut i wkleisz screen z programu GPU-Z  z zakładki Graphis Card.

W tym programie ustawić na geforce czy na intela kartę ?

ss z menadżera http://static.pokazywarka.pl/i/2624843/851171/ss.jpg

ss z programu : http://static.pokazywarka.pl/i/2624843/154781/ss1.jpg

Nic nie ustawiasz - włączysz GPU-Z, grasz i screen z programu. W ten sposób program pokaże na jakiej karcie grafiki grasz. Daj screen.

ss http://static.pokazywarka.pl/i/2625242/662224/ss2.jpg

No to wygląda, że pracuje tylko Intel?

 

Czy kiedyś ten GF pracował?

 

Czy np: używałeś programu Combofix?

 

Zrób test programem 3D Markiem 2011 i podaj ilość punktów.

Nie wiem czy geforce pracował wcześniej nie sprawdzałem i nie zwracałem uwagi na to tylko ostatnio sprawdziłem jedną grę i wyskoczył błąd i postanowiłem to sprawdzić tutaj, a laptopa mam jakoś od pazdziernika 2013. Nie combofixa nie używałem tutaj wynik http://www.3dmark.com/3dm11/7861032

No to w/g 3 D Marka jest OK - wynik poprawny dla tej karty i pracuje OK.

 

Jak coś serwis i w końcu masz gwarancję.

 

 

I trzeba to sprawdzić na innych grach i programach. Gra może mieć sama problem lub być uszkodzona? lub ma problem z obsługą tego GF. Trzeba poczytać w sieci lub na forum tej gry i tam zadać pytanie. dlaczego?

Czyli zostaje tylko serwis ? 

Dopisałem - jedna gra to mało?

 

Serwis, zrobi np: ten sam test i powie,że karta sprawna, bo test pokazuje, że jest OK.

Czyli można powiedzieć, że wszystko jest ok i sprawna ? 

Mam jeszcze jedno pytanie zrobiłbym ss z biosa i sprawdziłbyś czy faktycznie nie można zmienić szukałem tej opcji ale nie widziałem tam nic takiego. 

Karta GF730 jest widoczna w menadżerze i nie masz co szukać w biosie, czyli OK, reszta to automat.

 

 

Do poczytania:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Optimus_-_dwie_grafiki_w_jednym_notebooku-2721/strona/8533.html

Dzięki . 

Próbowałeś w Panelu Sterowania nVidia wymusić używanie przez grę karty GT730? Zarządzanie ustawieniami 3D -> Ustawienia programu -> Znajdujesz/Dodajesz grę -> Procesor nVidia o dużej wydajności?