Jak zmienjszyć dysk z jednaej partycji, i dodać do innej?


(Dawiddek55) #1

Mam dyski:

C: 40GB- użyte tylko 5GB

D: 40GB użyte 20GB

E: 40GB użyte 35GB

F: 40GB użyte 30GB

G: 40GB użyte 35GB

Więc tak, mam zamiar zmniejszyć partycję C:/, tak, żeby na niej zostało tylko 16GB, zostanie wolne miejsce, które mam zamiar dodać do dysku G:, tak, żeby mieć więcej miejsca na G: kosztem dysku C:

Więc tak: na razie defragmentuję dysk C:, tak aby wszystkie dane były uporządkowane, już skończyłem, dalej mam zamiar użyć G-Parteda Live CD, gdzy go włączę, kliknąć na dysk C:/ kliknąć Resize/move, ustalę miejsce do przeniesienia, następnie pojawi sie wolne miejsce, z dysku C:?, które dodam do dysku G:?, tak ma to zrobić? na co uważać, na co zwracać uwagę?


(system) #2

żeby nie klikać na graficzną wizualizację partycji - nią też można wskazywać zadania. Ja o tym nie wiedziałem i Gparted chciał przesuwać mi cały dysk najpierw w lewo, potem w prawo a potem dopiero zmniejszyć :smiley: I NIGDY nie klikaj anuluj... Bo wtedy to już koniec - partycja mówi "Pa-pa".


(Dawiddek55) #3

słucham?! to poco jest ten przycisk? W demonstracji DP było pokazane że można bez bezproblemowo sobie cofać w razie błędu.


(Kamil321) #4

Można cofać, ale nie anulować w trakcie operacji. Przycisk jest, bo istnieje jakaś mała szansa, że się uda... W razie czego linuksowy testdisk bez problemu odzyskuje większość uszkodzonych partycji.


(Marcinkozikowski15) #5

I jak Dawid poradziłeś sobie z tym?? Bo ja chciałbym także trochę :przełożyć" pamięci :slight_smile:


(Dawiddek55) #6

Na razie zrezygnowałem,bo po przemyśleniu sprawy, to niedługo kupuje duży dysk, to na razie mi wystarczy, w ostateczności, jak mi będzie bardzo miejsce potrzebne, to zmienię, a poradzić? Na pewno sobie poradzę, już kiedyś dzieliłem dysk na partycje linuxowskie, to jest proste :wink:


(Marcinkozikowski15) #7

Ja użyłem programu Norton Particion Magic 8.0 i wszystko było ok


(Albertuning) #8

U mnie też nie chce się rozszerzyć pojemność systemowego C, zmniejszam D o 5 GB i jest widoczne to jako niepodzielony obszar, ale na C nie mam podświetlonej opcji Rozszerz...