Jak zmierzyć sygnał wifi od myszy

mam bezprzewodowa mysze i na kompie w usb nadajnik wifi… da sie to jakos odczytac tzn sam ten sygnal … bez zadnego konkretnego powodu …

Myszki nie chodzą po wifi bo wifi to standard do budowania sieci bezprzewodowych ale w konkretnych pasmach nawet jeśli wynosiłoby one 2.4GHz.

wiem chodzi mi o odczytanie tegoi pasma… a na sieci w tym pasmie sie mowi wifi tak jak na duze samochody tiry ;DD

Jest to możliwe, ale nie widzę zbytnio sytuacji w której próba przechwycenia sygnału z myszki byłaby legalna.

co rozumiesz przez legalna? chce “podsluchac” to co je w powietrzu hehe … na sterownik niechce “wlazic” … tzn nie chce przechgwycac tylko “posluchac” ;DD

Większość myszy bezprzewodowych szyfruje komunikację z odbiornikiem USB. (a przynajmniej te bardziej markowe np. Logitech)

ta kosztowala 5 pln ;D ale sam ten sygnal w sumie chcial bym zobaczyc w jakims programie nawet zaszyfrowany …

Oczywiście, że możesz zmierzyć taki sygnał, np. za pomocą cyfrowego skanera kanałowego. Koszt od ok 150zł za tanie modele na to pasmo. Uzyskasz informacje o dokładnej częstotliwości, oraz o poziomie sygnału. Jeśli natomiast chciałbyś odebrać taki sygnał, lub zdekodować, to musiałbyś zwrócić się do producenta.

“(a przynajmniej te bardziej markowe np. Logitech)”
niestety, nie do końca… :sunglasses:


https://www.bastille.net/research/vulnerabilities/mousejack/affected-devices

https://niebezpiecznik.pl/post/korzystasz-z-bezprzewodowej-myszy-logitech-ktos-moze-przejac-kontrole-nad-twoim-komputerem/

edit

Markowa, ale budżetowa. Z resztą to luka, którą można załatać przy pomocy aktualizacji firmware myszki o ile producent będzie chętny załatać.

Wylutuje i przeprogramuje kość w myszce za kilka zł :smiley:

W przypadku niektórych produktów markowych, oprogramowanie daje możliwość aktualizacji. W przypadku Logitecha służy do tego to link narzędzie. Oczywiście zwykle niema co liczyć na takie rozpieszczanie u producentów bazujących na popularnych, chińskich oemach.

Podaj linka z firmware do myszki m185

Oprogramowanie Logitecha działa tak, że samo rozpoznaje mysz i pobiera odpowiedni firmware, jeśli istnieje. 185 działa chyba z dwoma kontrolerami, zwykłym lub Unifying. No Unifying istnieje osobne oprogramowanie, do 185 producent daje to link .

Czasami przypisuje myszki Logitecha do innego kontrolera, gdy ktoś zgubi i klika razy zwróciłem uwagę, że soft aktualizował firmware z automatu. Ale nie napiszę ci, że na bank była to 185 a nie np. 215 czy podobna, bo zwyczajnie nie zwróciłem uwagi, a podejrzewam, że nowsze pewnie połatali w fabryce.

To jest zwykłe oprogramowanie dla Windowsa. Zdziwiłbym się srogo gdybyś znalazł możliwość aktualizacji firmware w myszce za 50zł, ale ty jak zwykle rzucasz jakieś hasło bez pokrycia i zaraz pewnie zmienisz temat :wink:

Zróbmy tak, kupię M185 a ty narób mi syfu w kompie.
Jak ci się uda co miesiąc oddam ci połowę swoich dochodów przez 10 lat.

Postanowiłem sprawdzić jak to wygląda ze 185, bo widzę, że przemawia przez ciebie złośliwość.
Tak się składa, że mam pod ręką 185 Logitecha.
1

Najpierw ze zwykłym kontrolerem. Efekt był taki.
2

3

Po kolejnym uruchomieniu programu otrzymałem informację, że wszystko jest aktualne. Ale być może, aktualizował jedynie soft. Dlatego podpiąłem kolejną myszkę. I ponownie dostałem info o aktualizacji oprogramowania.

Podpiąłem również kontroler unyfing, bo takich też mam trochę.
I otrzymałem taki komunikat.
4

Co ciekawe, nie każda ze 185 chciała się sparować z tym kontrolerem. Podobno niektóre 185 mają inne bebechy. Nie wiem, nie wnikałem.

Ciekawe, czy teraz na innym komputerze proces nie wyglądałby tak samo :thinking:

A nie wiem, ale sprawdzę bo mam pod ręką kilka komputerów.

Swoją drogą tak wygląda informacja o oprogramowaniu mojej drugiej myszki, bo, ta którą używam to też Logitech, tylko wyższy model.

5

Dobra, trochę to trwało, bo akurat dorwałem się do X541 w którym standardowo rozłącza WIFI :joy:.

Ale efekt jest taki.
9

Na wszelki wypadek instalowałem z tej samej instalki (przeniosłem za pomocą pendrive) którą pobrałem na poprzednim laptopie. Z tego wniosek, że chyba jednak coś wykrywa w sprzęcie, albo kontrolerze. Może nie informuje o tym tak spektakularnie jak w przypadku bardziej wypasionych akcesoriów, ale coś jest na rzeczy.

1 polubienie