Jak zmniejszyć obroty wentylatora radeona 3870

Posiadam kartę grafiki PowerColor Radeon HD3870 (800/2340) z chłodzeniem ZEROtherm.Wentylator karty kręci na 4-5 tyś.obrotów niezależnie od obciążenia i doprowadza mnie do pasji .Czy można coś z tym zrobić :?:

spróbuj speedfan’em

Nie mam pojęcia o co chodzi-“ustawienia takiego opisu”

:mrgreen:

To jest akurat podpis użytkownika M_a_r_i_o

u mnie jest ten sam problem, non stop 100%, albo 25-100, zwalnia/przyspiesza.

Miałem oryginalne sterowniki z katą, wymieniłem na nowsze i jest tak samo.

Speed Fan i Riva Tuner nie pomaga, nie pomaga zaznaczenie opcji automatycznej kontroli i ręczne ustawianie.

w Riva tuner można ręcznie ustawić na min, ale chyba wtedy nie będzie zwiększał obrotów ze wzrostem temp.

Temp na karcie - 25 stopni … :slight_smile:

jak to naprawić?

kupić kontroler obrotów za kilkanaście złotych, bądź kupić jakiś 92 mm cichy wentyl i podpiąć go do radiatora za pomocą opasek zaciskowych.

  • bez sensu :-k

Ściągnij nowe stery z http://downloads.guru3d.com/ - tam jest możliwość regulacji obrotów lub obejrzyj i zastosuj to: http://www.youtube.com/watch?v=eufDqKmOSOI

niby dlaczego bez sensu ? Sposoby podane przeze mnie zawsze działają nigdy nie ma problemów ni trzeba nic ustawiać po reinstalacji sterowników, tak więc daruj sobie tymek takie bezsensowne teksty.

sposób z filmiku nie działa, a jak chcę wejść na tą stronkę to mi wywala komunikat że nie mam dostępu :o

nie mam nawet jeszcze żadnego antywira i firewalla, bo dopiero komp złożony, kurde i na wejście same problemy #-o

zdjąć fabryczny wiatrak? i założyć inny? ale większy się nie zmieści :lol:

radiator jest dookoła wiatraka :smiley:

żeberka na radiatorze zimne, ale kart od góry jest powiedzmy ciepła :slight_smile:

całość tak wygląda

p1010391small.jpg

KabutO po co kupować nowy wiatrak, jak dam sobie rękę uciąć, że ten co jest obecnie na karcie jest wystarczająco wydajny i cichy - wystarczy zejść z obrotami przy pomocy sterowników

Twoja metoda to: piszczy łańcuch w rowerze więc kup nowy i jeszcze przerzutki

…a wystarczy trochę oleju

filut - spróbuj użyć innej przeglądarki do ściągnięcia sterów

Windows XP 32-bit

Windows 7 | Vista 32-bit

Windows 7 | Vista 64-bit

nie da się, mozaika i IE nie działa.

te które mam są ze strony ati, najnowsze 9.4 właśnie pod XP 32bit.

no nie mam głowy coś do tego :smiley:

a może jakieś omegi?

więc powinieneś zobaczyć coś takiego:

Stwórz własny profil, odblokuj kluczykiem opcje i zmniejsz prędkość wiatraka

i właśnie kurde nie mam tej opcji z went na dole, a czemu, to nie mam bladego pojecia. Może jeszcze raz stery zainstalować?

u mnie jest takie coś, niżej wersja catalist

beztytuusmall.jpg

beztytuusmall2.jpg

szukaj i instaluj inne stery

może jakieś 9.3, 9.2 czy całkiem co innego? nie mam pojęcia,a może to coś z kartą jest nie tak? Assasin chodzi mi po korek :smiley:

są omegi, ale trochę stare bo zrobione na podstawie catalist 7.12 z 01/01/08.

zainstaluje te http://www.tweakforce.com/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=19

kiedyś miałem gf6800 i też na oryginalnych nie chciał latać, zainstalowałem z tej firmy i pomogło :slight_smile:

zobaczymy jak pójdzie, ale zainstaluje je później, bo narazie próbuje skrobać pracę magisterską :lol:

po zainstalowaniu napisze co i jak, dzięki za pomoc =D>

http://downloads.guru3d.com/downloadget.php?id=2246&file=4&evp=506f91f1ec5b3c5fc83ee5924e776fc6

Ja mam podobną kartę też od powercolora HD 3850 extreme z tym samym chłodzeniem u mnie pomógł rivatuner ale nie każda karta posiada regulację obrotów w jezeli się u ciebie tego nie da zrobić to podkręć trochę kartę i wymiana chłodzenia nie ma sensu bo jest świetne

nie mogę nic z tej strony sciągnąć.

w riva tuner działa ręczna regulacja, ale nie chce mi się w to bawić :slight_smile: Jak na początku nie miałem jeszcze zainstalowanych żadnych sterowników to wiatrak chodził cicho, więc to musi być wina oryginalnych sterowników, zmienię na XG i zobaczymy czy pomoże :smiley:

A ja mam pytanko czy XG dodaje jakiegoś kopa karcie ?? czy raczej jest niewielka różnica między orginalnymi ??

w gf 6800 dało kopa i to niezłego :lol: na oryginałach ledwie co się kręciło, a na XG od raz co innego :smiley:

a jak będzie tutaj? wydaje mi się że 2fps różnicy w grze nie robi 8)

biorę się za instalacje

jest git :lol:

prędkość na wiatraku 29%, temperatura 33st :smiley:

czyli jest pięknie i wystarczyła tylko zmiana sterowników :wink:

jeśli ktoś ma jeszcze ten problem, to z tego co zauważyłem najlepszym rozwiązaniem jest nie instalowanie Catalyst Control Center, a jedynie same Display Drivers :smiley:

Karta działa tak samo, a przynajmniej nie widzę różnicy - GRID /max/ 1280x1024, wentyl nie wiem ile ma obrotó ale go nie słychać, temp max karty podczas grania - 58st :lol:

problem rozwiązany, dziękuje za uwagę 8)