Jak zmniejszyć pamięć wirtualną a zwiększyć na fizyczną?


(Defix24) #1

Witam posiadam pamięci fizycznej 1,50 gb a dostępnej 548mb, przy zamkniętych programach 900mb.

Pamięci wirtualnej mam 2,98 gb a dostępnej 1,80.

Czy jest możliwość żeby z pamięci wirtualnej przenieść na fizyczną żeby było więcej fizycznej pamięci ramu ?


(S3BA_) #2

Jeśli chcesz więcej wolnej pamięci fizycznej to musisz wyrzucić kilka programów z autostartu tak aby nie startowały z systemem i nie zajmowały niepotrzebnie tej pamięci. Możesz tego dokonac za pomocą np. Ccleaner(Narzędzia > autostart > Ustawiasz na nieaktywne).

 

Jeśli wszystkie programy są Ci niezbędne to jedynym wyjściem będzie dokupienie pamięci RAM.

 

Jeśli chodzi o przenoszenie to zapewne chodziło Ci z fizycznej na wirtualną. Są takie programy ale odradzam je stosować, nie sprawdzają się w realnym zastosowaniu.


(bart86) #3

fizyczna pamięć ram to część wkładana w sloty na płycie głównej przykłady https://www.google.pl/search?q=pami%C4%99%C4%87+ram&client=firefox-a&hs=gu8&rls=org.mozilla:pl-PL:unofficial&channel=fflb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=EY5JVKDfAoWxPMvxgaAB&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1835&bih=1009

pamięć wirtualna to tworzony przez system plik na dysku twardym, który służy do przechowywania danych z pamięci ram, które aktualnie nie są potrzebne ale mogą być i dzięki temu system ma do nich szybszy dostęp

 

jeśli chcesz powiększyć pamięć ram musisz taką kupić, możesz wymienić obecne na takie o większej pojemności albo jeśli masz miejsce dokupić nowe


#4

System sam zarządza pamięcią i kupuje zawartość z pamięci RAM (fizycznej) na dysk i z powrotem. Można trochę wpłynąć na strategię tego. W zależności od systemu. Jaki masz system?

Tylko pamiętaj, że żeby procesor użył pamięci wirtualnej (tej na dysku) to musi ją najpierw skopiować do pamięci fizycznej ram.

Dysk jest bardzo wolny w porównaniu z pamięcią fizyczną. Wiec ciągłe kopiowanie w ta i spowrotem doprowadzi do spowolnienia komputera i szybszego zużycia dysku.

Najlepiej by było gdybyś dokupił pamięć bo kombinowanie z pamięcią wirtualną może doprowadzić do zwolnienia działania komputera, a chodzi Ci raczej o efekt odwrotny.